Екс-Президент СРСР Горбачов просить Путіна і Обаму втрутитися в українські події

indexЕкс-президент СРСР Михайло Горбачов закликав лідерів Росії і США Володимира Путіна і Барака Обаму виступити ініціаторами переговорів в Україні – у Києві кілька днів тривають зіткнення між опозицією і міліцією.

“Володимир Володимирович, пан Обама, я прошу вас знайти можливість і зробити рішучий крок, щоб допомогти Україні повернутися на шлях мирного розвитку. Я дуже на вас сподіваюся”, – йдеться у зверненні Горбачова до Путіна і Обами, текст якого є у розпорядженні “Інтерфаксу”.

“Упевнений, що в ваших силах досягти цієї мети. Протиборчі сторони повинні сісти за стіл переговорів”, – заявив Горбачов .

"Не можна допустити, щоб українці воювали з українцями. Це страшний абсурд. Але обстановка, мабуть, набула такого характеру, що без допомоги , без сприяння авторитетних представників наших двох країн це може привести до катастрофи" , - заявив Горбачов .

"Зараз чутні взаємні звинувачення. Винних у загостренні становища в Україні шукають у Росії, на Заході, в українських владних структурах і в лавах української опозиції. Це тільки ускладнює ситуацію. Зараз не час займатися розслідуваннями. Головне - зупинити найнебезпечнішу ескалацію " , - вважає Горбачов.

За його словами, хід подій у Києві загрожує не тільки самій Україні та її сусідам, але і Європі, і всьому світу.

"Я, як і багато хто в Росії, дуже близько приймаю до серця все, що відбувається на Україні. Просто не можу собі уявити, що там дійде до розколу нації, до розколу суспільства. Це занепокоєння зрозуміле", - заявив екс -президент СРСР.

"Росія і Україна століттями були дуже близькі. Мова йде не тільки про історичні зв'язки. Це тісні родинні зв'язки між людьми. У моїй родині мати була українкою, батько - росіянин . Моя покійна дружина Раїса Максимівна була українкою. І таких прикладів тисячі. Можна прямо говорити про кровний зв'язок наших людей, наших народів, наших країн", - сказав Горбачов.

22 січня зранку "Беркут" атакував мітингувальників на вулиці Грушевського. Силовики стали розбирати барикаду і затримувати людей. Дійшло до жертв.