Екс-президент Леонід Кравчук: Ми Росію не змінимо, маємо зміцнювати свою силу

8Знову отримавши владу в Кремлі, Володимир Путін задоволено потирає руки. Отримати на виборах більше 70 % підтримки, для нього означає підтримку співвітчизниками політики війни, агресії, в тому числі і проти України. Так оцінює ситуацію в нашого північно-східного сусіда перший президент України Леонід Кравчук, повідомляє «Обозреватель».

«Ми змінити Росію не можемо. Переселитись в інший регіон теж не можемо. І Росія не переселиться. Так склалось, і ми маємо жити з ними, як сусіди. Що може Україна? Передусім, зміцнювати свою силу: економіку, оборонні можливості. Але зупинити Путіна самостійно Україна не зможе, – каже він. – Отже, є один вихід: світове співтовариство може його зупинити. В мене таке враження, що Європа прокидається. Вона побачила небезпеку від Путіна, і тепер закриває для нього всі шлюзи. Хоча, залишаються ще люди, які підтримують Росію – не скільки за переконаннями, скільки за гроші».

На його думку, агресивна риторика Кремля залишається незмінною, оскільки «Росія буде каркати «вороною», щоб ви не робили, якщо їй не заткнути рота. Я проти сили, але економічні і дипломатичні санкції можуть вплинути, якщо це робити разом. І ми всередині країни єдиними повинні бути».

Чимало проблем в Україні якраз породжені нашою внутрішньою відособленістю. Бо політики нерідко «грають» тільки на свій рейтинг, забуваючи про державні інтереси. Леонід Кравчук заявив: «Не може бути такого, що президент каже одне, а опозиція - інше, що політичні сили в країні розійшлися в основному питанні – питанні війни і миру. Знайдіть ще державу в світі, де б політичні сили розійшлись в питаннях війни і миру, бути чи не бути для держави?! А в нас тут різні точки зору. Значить, з нами щось не те відбувається: або півень клюнув занадто сильно, або мама не те зробила, або батько не туди пішов».