Екс-керівник Головного слідчого управління СБУ пояснив, як “у верхах” шукати агентів ФСБ РФ (Відео)

ф1На найвищих постах в Україні працює чимало людей, які мають бізнес і статки у Росії, тож говорити про те, що вони при цьому не завербовані, неможливо.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив керівник Головного слідчого управління Служби безпеки України у2014-2015 роках Василь Вовк.

Відповідаючи на запитання, чи багато посадовців СБУ були виявлені як агенти ФСБ Росії, то гість програми нагадав, що він двічі обіймав керівну посаду у Головному слідчому управлінні Служби безпеки України (у 2008-2010 роках був заступником керівника, а в 2014-2015  – керівником). Частина операцій, зазначив він, відбувалися без його участі та без повідомлення йому про ці операції.

“Те, що мені відомо. А я, звичайно, був допущений до багатьох операцій, до багатьох нарад, то у нас були приклади арешту, у тому числі відомого начальника контррозвідки за зраду Батьківщини та за зловживання службовими обов’язками… У нас були приклади щодо виявлення завербованих співробітників, але це співробітники нижче середнього рівня і це співробітники, в обміні яких, звичайно, ніхто не зацікавлений”, – заявив Василь Вовк.

Що ж до імовірності завербованих у вищих щаблях української влади, у тому числі і в СБУ, то, вважає Василь Вовк, на це запитання має відповісти Генеральна прокуратура України, керівництво СБУ, Адміністрація Президента, де є відповідний підрозділ, який “наглядає” за СБУ.

“Але я вам скажу більше: у нас багато у «верхах» працюють – я беру і Адміністрацію Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів – на найвищих посадах бізнесмени, які мають бізнеси у Москві, Санкт-Петербурзі, в інших містах Російської Федерації, які мають сім’ї там, дітей, що навчаються там, які мають квартири, будівлі, іншу нерухомість, які мають великі прибутки, статки, вклади у банках. І говорити про те, що вони при цьому не завербовані я як професіонал просто не можу. Але я не можу говорити, що вони є агентами, оскільки є юристом, правником і не маю права публічно про це заявляти”, – наголосив Василь Вовк.

Говорив він і про теракти в Києві, і про заощадження українців, які пропали при розпаді СРСР, і про представників колишньої влади у влади нинішній через вибіркову люстрацію, і про чимало іншого.

Про все – у повній версії інтерв’ю.