Екс-бойовики скаржаться, що в Росії до них ставлять з “неналежною повагою”

images

Колишні найманці, які воювали на Донбасі, поскаржилися Громадській палаті Росії на байдужість російської влади до їхньої долі.

Про це пише російське видання “КоммерсантЪ” з посиланням на голову Спілки політемігрантів і політв’язнів України Лариса Шеслер.

Повідомляється, що “ветерани Новоросії” заявили, що прокуратура Росії видає терористів за запитом українських колег, російські суди депортують їх за порушення міграційного законодавства, а влади “республік” не відстоює інтереси “своїх громадян”. Зазначається, що у Громадській палаті РФ пообіцяли допомогти, але додали, що очікування найманців від Росії “завищені”.

Читайте також: Захарченко визнав, що переорієнтувати на Росію «віджаті» в України підприємства дуже складно (Відео)

“Росія у 1993 році підписала конвенцію про правову допомогу, яка має на увазі видачу людей, обвинувачених у злочинах в інших колишніх радянських республіках. Це рішення виявилося фатальним в 2017 році для громадян України, які вирушили воювати на стороні” ДНР “та” ЛНР “, – заявила Шеслер.

Вона також розповіла, що її обурює, що російська прокуратура” часто “йде на поводу” у прокуратури України “і намагається видати таких людей по запитам сусідньої держави.

Читайте також: Самопроголошені «ЛНР» і «ДНР» на три дні залишились без своїх очільників

“Ми буквально виривали людей, висаджували їх з поїзда на Київ. У Росії практично неможливо отримати статус біженця. А зараз суди почали відмовляти у продовженні тимчасового притулку. Їм кажуть, що на Донбасі війна закінчилася, можна їхати назад”, -скаржиться Шеслер.

У свою чергу, представниця “Союзу добровольців Донбасу” Марія Коледа вважає, що російські суди порушують російське законодавство.

Читайте також: На Луганщині спіймали бабусю-ватницю, яка підпрацьовувала у бойовиків шпигункою

“Вони не дають часу на оскарження рішення про депортацію, відразу висилають”, – бідкається вона.

Російські пропагандисти заявляють, що “відчувають особисту провину” за те, що агітували “захисників”.

“Державна пропаганда на державному телебаченні закликала людей: давайте воювати за братів. Люди їдуть, отримують поранення, їдуть в Росію – а їх висилають назад… Ми ніби не воюємо, але підтримуємо, але “їх там немає”, але покликали не ми, а телебачення”, – бідкається кореспондент “Комсомольської правди” Уляна Скойбеда.

На її думку, владі країни необхідно визначитися: або прийняти статус “ополченців”, або “зупинити конвеєр із залучення людей туди”.

“Я відчуваю свою провину – ми ж теж в ЗМІ вірили, що допомагаємо братам”, – зазначила вона.