Економія газу кажете? Як журналіст чекав 4 місяці лічильник від “Тернопільгазу”

lichilnik-gazuУсі необхідні документи, угоди та інше журналіст ІА «7 Днів-Україна» оформила, кілька разів простоявши в чергах, двічі по два місяці чекала в різних виконавців на встановлення законного лічильника газу. І ці, без перебільшення, сім кіл пекла врешті нічого не дали!

Всю передісторію митарств, які почалися ще на початку червня, ви можете прочитати у попередній статті. Читається легко – як детектив, бо на нього сюжет дуже схожий.

Читайте також. Тернопіль: сім кіл пекла, або Як журналіст намагався встановити безкоштовний газовий лічильник (Відео)

Додамо, журналістка надумала встановити лічильник після того, як економити газ, у тому числі за рахунок встановлення лічильників і контролю витрат голубого палива, її та всіх тернополян закликав голова Наглядової ради акціонерного товариства “Тернопільміськгаз” Віталій Бобрівець.

На перешкоді відразу стало багато чинників: бюрократія, тяганина, черги та чимало іншого. Багато з чого – навіть передбачити було неможливо. І от, сьогодні, 24 вересня, журналістка не витримала і через ДВА місяці сама зателефонувала у фірму «Ніагара», якій “Тернопільміськгаз” ще влітку «скинув» встановлення пільгових лічильників. Працівник цієї фірми, приймаючи замовлення, у липні, нагадаємо, обіцяв зателефонувати через два тижні, максимуму два місяці, але цього не зробив!

Словом, повторилася та ж історія, що із працівниками "Тернопільгазу" у липні. Там теж "забули" повідомити клієнта, який справно сплачує за газ, що вони вже не встановлюють лічильників.

Читайте також. Тернопілля шукає альтернативу газу – шанс на використання мають вітер і сміття (Відео)

- Розумієте, така ситуація в Україні, - прозвучало у трубці. – Поставщик не виконує зобов’язань. Їхній завод – на сході, тому ми не можемо нічого вдіяти. За планом, ваш мікрорайон тепер потрапляє на встановлення лічильників аж через рік…

На запитання: «Чому ж ви не дали знати? Чому ж ви два місяці змусили чекати?» відповіді ми не почули.

Отже, тепер журналістові доведеться або чекати на законний безплатний лічильник за державною програмою аж цілий рік (і невідомо, чи дочекається, зважаючи на уже витримане), або купувати обладнання самому – коштує воно недешево. Дивіться, наприклад, тут.

Читайте також. Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео)

Додамо, журналіст, почувши про державну програму із уст голови Наглядової ради акціонерного товариства “Тернопільміськгаз”, вирішив на початку червня (!) навмисно пройти весь шлях до отримання лічильника як звичайний споживач – без будь-яких преференцій. Але якщо нікого не злякало навіть те, що цю тему можуть використати для соціального резонансу, то що тоді чекає звичайного пенсіонера?

Тож про економію газу можуть багато говорити і в Києві, і в «білому домі» Тернополя, але реалізувати це тернополянам НЕ вдається!!! Ось такий вийшов експеримент і його логічний результат…

Софія Левицька