Економія електроспоживання дасть змогу уникнути відключень, кажуть чиновники у Тернополі

світлоНа виробничих підприємствах Тернопілля забезпечують сталий режим енергопостачання, повідомив сайт ОДА.

Питання енергозабезпечення підприємств агропромислового комплексу та впровадження заходів енергозбереження в умовах зимового періоду обговорили на селекторній нараді, яку провели 30 грудня у режимі аудіо-конференції.

Читайте також. Уже відомий графік відключення світла для Тернополя — із сюрпризом

Зокрема, повідомили, що на підприємствах АПК , які мають безперервний технологічний цикл, повинен діяти сталий режим енергопостачання.

- Ситуація з імпортом вугілля в країні покращилась. Відновили діяльність теплові станції, - повідомив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік. - Нашим завданням є забезпечення електроенергією споживачів у повному обсязі. Обмежень таких, як віяльні відключення, наразі застосовувати не потрібно. Графіки відключень у зв’язку з погодними умовами потрібно узгоджувати із керівниками підприємств.

За даними метеорологічних служб, суттєве зниження температури повітря очікують у періоди з 30 грудня до 1 січня та із 6 до 9 січня. Деякі ускладнення погодних умов можливі протягом третьої декади січня. Проте, порушити енергозабезпечення вони не повинні, стверджує пан Светелік.

Читайте також. «Дві години без світла – неприємно, але – витримати можна. Однак має бути графік», — тернополяни (Відео)

Нагадаємо, забезпечення електропостачанням Тернопільської області контролює антикризова тимчасова робоча група, до складу якої входять енергетики та представники агропромислових підприємств.

- Більшість підприємств області самостійно забезпечують себе електропостачанням, - зазначив заступник директора агропромислового комплексу ОДА Володимир Стахів. – Перешкод для діяльності усіх важливих для життєзабезпечення населення підприємств наразі немає. У випадку виникнення ситуацій, пов’язаних із несприятливими погодними умовами, ми склали графік відключень електропостачання, згідно з якими область поділилиа на три зони. Час відключень узгоджений із головами РДА.

Читайте також. У Тернополі вимагають припинити хаотично вимикати світло у помешканнях городян

Одним із пріоритетних завдань робочих груп є ліквідація заборгованості за послуги електропостачання. Тернопільські підприємства боргів за оплату не мають, додав Володимир Стахів. Також він наголосив на важливості економії електроспоживання, за встановленими лімітами, що дасть змогу уникнути відключень. Зокрема, це стосується окремих невиробничих установ, які надміру використовують електропостачання для цілодобової святкової ілюмінації. 

Софія Левицька