Екологи назвали громадський транспорт найбільш екологічно чистим

фото: Українська правда - Київ
фото: Українська правда – Київ

Екологи створили “транспорту піраміду”, зверху якої найбезпечніші транспортні засоби, а знизу — найшкідливіші.

Так ось, громадський транспорт — у верхній частині піраміди. А електромобілі, зокрема, у нашій країні, — у нижній. Чому це так і чому громадський транспорт вважається більш екологічним в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life розповіла координаторка транспортного напрямку центру екологічних ініціатив “Екодія” Ганна Гуз ведучій програми Ма’ї Манько.

Щоби зменшити вплив на довкілля, треба або раціональніше використовувати свій автомобіль, або надавати перевагу пересуванню в автобусах, у тролейбусах, трамваями,  в метро, велосипедами.

“Громадський транспорт має більшу місткість, відповідно він на дорозі, в нашому просторі міста, займає набагато менше місця, ніж автомобілі. В середньому автомобіль використовує 1,5 людини, або одну людину, або в якійсь машині їде дві. Відповідно, один автобус займає місце як 4 машини і в ньому їде 100 людей. А 100 машин зі ста людьми займають набагато більше місця”, — зауважила Ганна Гуз.

А який громадський транспорт є більше екологічним, а який менше — в екологів така думка:

“Якщо ми кажемо про екологічність пасажирських перевезень, пасажирського транспорту, то це може бути електротранспорт, такий як трамваї, тролейбуси, метро. До того ж вони дуже великої місткості і якщо дивитися на викиди, то викиди розподіляються на кількість людей, які перебувають усередині”.