У ЄКА створили робота для роботи у відкритому космосі

роботфотоПроведені в одній з лабораторій у Нідерландах тести показали, що створений прототип цілком здатний переміщатися по гладких поверхнях в умовах, близьких до космічних, повідомили розробники.

Робота, призначеного для ведення ремонтних робіт в космосі, розробляють у Європейському космічному агентстві (ЄКА). Пристрій із шістьома опорами-ногами буде оснащений особливою системою “прилипання” до гладких поверхнях, скопійованою з ящірок-геконів, розповіли в ЄКА.

Поки вчені створили лише прототип 240-грамового робота, що отримав ім’я “Абігайль”. Його шість лапок забезпечені мікроволокнами набагато більш грубими, ніж у ящірки, у якій їх діаметр в тисячу разів менше людського волоса. Тим не менше, цього достатньо для того, щоб стабільно утримувати невеликого робота на різних гладких поверхнях. Крім того, конструкція лапок робота дозволяє пристрою легко переходити з однієї площини на іншу, навіть якщо вона розташована до неї під кутом в 90 градусів, – пише ZN.UA.

Глава проекту Майкл Харві з канадського Університету імені Саймона Фрейзера підкреслив, що відтворити в штучних умовах можливості ящірки вдалося з допомогою методів біоніки. Найтонші волокна на лапках геконів розташовані в особливому порядку, що створює так звані сили Ван-дер-Ваальса - міжмолекулярної і міжатомної взаємодії, тому скопіювати таку систему було дуже важко.

Проведені в одній з лабораторій у Нідерландах тести показали, що створений прототип цілком здатний переміщатися по гладких поверхнях в умовах, близьких до космічних, повідомили розробники. Вони не виключають, що надалі функції робота можуть бути значно розширені.