Ефективність вакцини від Covid-19, яку купує Україна, не дотягує до 60%

Загальний рівень ефективності CoronaVac нижче 60%, але вище 50%.

За даними джерел бразильського новинного порталу UOL (Universo Online), такими є висновки спеціалістів Інституту Бутантата, який проводить масштабні випробування вакцини китайського виробника, пише “УП“.

За його результатами Anvisa – Національне агентство по нагляду за здоров'ям в Бразилії – має дозволити використання її для населення, пише Bloomberg.

CoronaVac – вакцина від Covid-19, розроблена китайською лабораторією Sinovac Biotech. 

В Бразилії проводиться наймасштабніше дослідження цієї вакцини за участі понад 13 тис. людей.

Місцевий Інститут Бутантана, який проводить випробування, раніше заявляв, що вакцина ефективна у 78% легких випадків захворювання на Covid-19 і на всі 100% ефективна проти тяжких чи летальних випадків. 

Але це дослідження було поставлено під сумнів спостерігачами. 

Видання Bloomberg пише, що згідно з розкритою інформацію під час випробування заразилося 220 учасників: 160 в групі плацебо і майже 60 вакцинованих. 

Бразильський регулятор Anvisa, перш ніж прийняти рішення про дозвіл на використання вакцини, вимагає від Інституту Бутантата додаткові дані про випробування вакцини, в тому числі чи не було порушено дозування.

За даними джерел бразильського новинного порталу UOL (Universo Online), у звіті Anvisa доводиться ефективність вакцини відповідно до вимог ВООЗ. 

Читайте також: Стало відомо, яку вакцину від Covid-19 отримає Україна: препарат ще на стадії випробування

Нагадаємо, 30 грудня Україна уклала угоду на поставку 1 млн 913 доз цієї вакцини проти Covid-19.