Єдиний в Україні музей АТО тепер – онлайн

Музей АТо3D тур безкоштовний і доступний для кожного, у кого є Інтернет.

Музей АТО в Дніпропетровську “Дорогами Донбасу” уже має 3D онлайн тур (можна подивитись тут). Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

"3D онлайн тур допоможе опинитися в першому в Україні музеї АТО, створеному Дніпропетровською ОДА та волонтерами. За допомогою смартфона або комп'ютера можна розглянути будь-який куточок вуличної виставки, де представлені близько 400 експонатів. Це військова техніка, що воювала на Донбасі: БТР, медична "таблетка", міномет, зенітна установка, військовий джип", - розповів Валентин Резніченко.

Ідея такого 3D онлайн туру належить учаснику АТО Андрію Агаркову.

"Коли вперше відвідав дніпровський музей АТО, зрозумів - його повинні побачити всі українці. Це реальна історія боротьби за нашу незалежність, яку Дніпропетровська ОДА гідно втілила в життя, - говорить Андрій Агарков. - Своїми роздумами поділився з київським другом, який займається розробкою 3D-турів".

Дмитро Малишев, товариш Андрія, ідею підтримав і вирушив у Дніпро втілювати задум.

"Робив фотографії з допомогою професійних камер і спеціальних об'єктивів. Зйомку проводив як на землі, так і в повітрі. Після обробив все в спеціальній програмі, завантажив на сторінку Google. На всі знадобився тиждень. Ідея вуличної експозиції музею АТО варта того, щоб її побачили в різних куточках країни і світу. Працював із задоволенням", - ділиться керівник студії "IDRON" Дмитро Малишев.

Розробники планують доповнити його, як тільки до кінця року з'явиться друга частина музейної експозиції. Там буде інформація про бойовий шляху бригад і батальйонів, які воювали на Донбасі, волонтерів, капеланів. Найбільший блок присвятять дітям із Дніпропетровщини, які загинули за незалежність країни.