Єдине місце на Землі, де зовсім немає життя – вчені побували (Відео)

Місце, де немає життя
Місце, де немає життя

Вчені виявили на Землі єдине місце, де життя зовсім не може існувати. Міф про те, що для життя досить просто наявності води, тепер розвінчаний.

Раніше було прийнято вважати, що для того, щоб існувало життя, достатньо, щоб було дотримано умови головне — наявність води. Вважалося, що якщо є вода, то там будуть існувати і бактерії. Тим не менше вчені змогли знайти на Землі абсолютно «мертве» місце   тут є вода, але немає ніякого життя. Про це повідомляє Science Alert.

«Мертву» місцевість, де немає навіть бактерій   геотермальні джерела Даллол в Ефіопії в западині Данакиль.

Дані джерела вважаються найспекотнішим місцем на Землі. Тим не менш, тут є вода. Западина Данакиль відома своїми гіперкислотними і гіперсоленими озерами. Під озерами Даллол знаходиться діючий вулкан, з-за якого на поверхню виходять хмари токсичного газу. А вода в озерах забарвлена в різні яскраві кольори кислотних відтінків.

Експерти припускають, що наявность тільки води недостатньо для того, щоб існувало життя. Вони називають два основних хіміко-фізичних бар’єри, які заважають розвитку мікробної життя:

  1. Перший — це занадто високий рівень магнію. В таких умовах магній просто руйнує будь-які клітини.
  2. Другий — висока концентрація одночасно і солей, і кислотності, що стає смертельною комбінацією, так як в таких умовах просто не може відбуватися молекулярна адаптація.

Таким чином, вчені зробили два висновки: по-перше, на Землі є місця, де зовсім немає життя, а, по-друге, однієї тільки води для розвитку життя недостатньо.