Єдина православна церква України є: виступ глави нової церкви, Президента України та спікера ВР після рішення Об’єднавчого собору (Відео)

На фото з сайту Президента України зліва направо: Президент України Петр оПОрошенко, глава новоствореної єдиної православної церкви Митрополит Київський Епіфаній та представник Вселенського патріархату Еммануїл
На фото з сайту Президента України зліва направо: Президент України Петро Порошенко, глава новоствореної єдиної української православної церкви Митрополит Київський Епіфаній та представник Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл

Об’єднану українську православну церкву, яка вже 6 січня отримає автокефалію з рук Вселенського патріархата, створив сьогодні Об’єднавчий собор, що відбувся в Києві.

Одним із рішень собору було обрання глави нової церкви.

Шляхом голосування очільником єдиної помісної православної церкви собор обрав владику Епіфанія, кандидатуру якого висувала УПЦ КП.

Читайте також: У Києві тисячі людей чекають рішення Об’єднавчого собору (Відео)

Про таке рішення Об’єднавчого собору, на площу перед Софією Київською, де історичного рішення чекали тисячі вірян, вийшов оголосити Президент України разом із новообраним главою новоствореної церкви.

Читайте також: На Об’єднавчий собор приїхав Президент, робота собору розпочалася

ф2

Звістку від Петра Порошенка, що главою єдиної церкви став Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, присутні на площі зустріли скандуванням “Слава!” Слава!”.

Читайте також: Об’єднавчий собор зі створення єдиної української православної церкви: все, що відомо про його хід (Відео)

Виступ Президента України, який говорив про історичне значення сьогоднішнього рішення Собору, на яке українці чекали столяття, присутні на площі не раз переривали схвальними вигуками.

Петро Порошенко нагадав шлях, який Україна пройшла до створення єдиної православної церкви і підкреслив, що нова церква – “це церква без Путіна, церква без Кирила”.

Президент України вчергове наголосив, що держава Україна у діяльність нової церкви втручатись не буде.

Митрополит Епіфаній як глава єдиної православної церкви України підкреслив, що ця новостворена церква чекає нових вірян і священиків: “Двері церкви відкриті”.

Спікер ВР Андрій Парубій сказав про роль українського парламенту на етапах створення єдиної помісної церкви України та про те, як церква під час Євромайдану стала опорою для українців.

Читайте також: «Робимо останній крок до святої мети», — виступ Президента України на Об’єднавчому соборі (Відео)

Всі фото - сайт Президента України
Всі фото – сайт Президента України

Уже 6 січня Митрополит Київський Епіфаній та Президент України Петро Порошенко будуть у Константинополі, де з рук Вселенського патріарха Варфоломія Митрополит Епіфаній отримає томос про автокефілію єдиної української православної церкви.

Читайте також: Історичне рішення: Собор створив єдину українську православну церкву і обрав її главу

Повна версія виступів Президента України і першої промови Епіфанія як глави новоствореної об’єднаної православної церкви України відразу після завершення сьогоднішнього Об’єднавчого собору – у відео 5 каналу.