Медведчук все валить на Порошенка: в СБУ оприлюднили покази кума Путіна у “вугільній справі” і не тільки (Графіка, Відео)

Підозрюваний у державній зраді кум президента РФ Віктор Медведчук заявляє, що із керівництвом Росії контактував начебто на прохання Петра Порошенка. Метою було втілити схеми закупівлі Україною вугілля в самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” у 2014-2015 роках.

Як повідомляє СБУ, про це заявив на допитах підозрюваний Віктор Медведчук.

За твердженням кума Путіна, в схемі “вугільної справи” начебто були задіяні практично всі вищі посадовці України – від тодішнього президента України Петра Порошенка до глави НБУ та правоохоронних органів і Уряду України.

Також СБУ оприлюднила покази підозрюваного Віктора Медведчука і в справі щодо приватизації частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". У цій справі Медведчук заявляє, що вся схема начебто була побудована для фактичної приватизації частини трубопроводу Порошенком. За твердженням кума Путіна, витрачене на виведення з державної власності трубопроводу окупилось за пів року. Медведчук заявляє, що після того, я в 2019 році Петро Порошенко перестав бути Президентом України, трубопровід перестав використовуватись для транспортування ним дизелю.

"Служба безпеки продовжує слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів", - заявили в СБУ.

У відомстві нагадали, що у квітні СБУ затримала Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.

У 2021 році спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку. Він підозрюється у вчиненні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

Одна зі справ стосується організації незаконних схем постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Паливо купувалося за готівку, і таким чином проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень.

Інша – незаконне заволодіння ТОВ "Прикарпатзахідтранс" ділянкою державного нафтопроводу вартістю понад 200 млн грн. У лютому 2021 року РНБО повернула трубопровід у державну власність.

Більше подробиць - у відео СБУ.