Інфекціоніст: мутації Covid-19 прискорюються

Доктор медичних наук Наталія Виноград

За останні 3 місяці вчені виявили 20 мутацій Covid-19 і швидкість мутацій коронавірусу прискорюється. Це неабияк турбує медиків, вчених та Всесвітню організацію охорони здоров’я.

Про це заявила епідеміолог, доктор медичних наук і експерт ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталія Виноград, повідомляє “Укрінформ“.

“Якщо раніше, у перший рік пандемії, упродовж місяця виникала одна мутація, то зараз за останні три місяці виникло 20 мутацій, і це викликає стурбованість”, – сказала Наталія Виноград.

Читайте також: Інфекціоніст назвав симптом, який відрізняє штам Delta від інших штамів Covid-19 (Відео)

Доктор медичних наук пояснила, що мутація - це природна властивість вірусу, в такий спосіб він еволюціонує. Епідеміолог впевнена, що з часом вірус Covid-19 має послабити свої патогенні властивості, як це відбулося з натуральною віспою, легеневою чумою. Але поки що щодо Covid-19 відбувається становлення пандемічного варіанту.

"Цей процес проходить за певною кривою. Спочатку вірус агресивний, набирає потенціал, нагромаджує себе до певної біомаси, далі закріплюється, і лише потім відбувається спад патогенних властивостей. Утім, про це ще рано говорити", – сказала експерт ВООЗ про ситуацію з Covid-19.

Читайте також: У ВООЗ заявили про старт третьої хвилі пандемії Covid-19

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", ВООЗ в середині липня заявила, що в світі почалася третя хвиля пандемії Covid-19, спричинена штамами корона вірусу "Дельта" і "Лямда".