Є всі підстави заборонити КПУ – Кравчук

1Перший президент незалежної України заявляє про наявність усіх підстав для заборони Комуністичної партії. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Коли комуністи відчули, що під ними горить земля, а вже є реальні докази їх участі, в тому числі, у сепаратистському русі, реальні докази і в Мін’юсті, і в Службі безпеки України, вони почали шукати, щоб зберегтися в іншій формі, мімікрувати. До цього треба ставитися дуже обережно”, — наголосив Кравчук.

“Я першим підписав указ про заборону КПУ. Є шанс”, — додав Кравчук.

Минулого місяця СБУ повідомила, що бійці антитерористичної операції біля прикордонного посту “Дякове” Луганської області затримали п’ятьох членів незаконного озброєного формування, двох з яких завербували керівники місцевого осередку Компартії України. У КПУ ці звинувачення відкинули.

У травні тодішній виконувач обов’язків президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов звернувся до міністра юстиції з листом, в якому просить Мін’юст вивчити питання причетності КПУ до дій, спрямованих на порушення суверенітету та територіальної цілісності країни, а також до практичної підтримки російських спецслужб на півдні та сході. За результатами перевірки Турчинов закликає “вжити без зволікань у встановленому законом порядку заходів щодо заборони Комуністичної партії України”.

Мін’юст, зі свого боку, звернувся до Генпрокуратури і СБУ з приводу розслідування діяльності КПУ.

Нагадаємо, у ВР внесли на розгляд законопроект, який дозволить розпустити фракцію КПУ без рішення суду.

Як повідомлялося, фракцію КПУ у ВР залишило шість народних депутатів. У КПУ зазначили, що будь-який розпуск фракцій в парламенті є незаконним, якщо з цим не згодні члени фракції.