Є результати експертизи: в ГПУ розповіли, хто розстрілював майданівців

В суді озвучені дані балістичної експертизи куль, вилучених з тіл поранених на Інститутській майданівців.

Слідство має докази, що кулі, витягнуті з тіл учасників Революції Достинства, поранених на вулиці Інститутській у Києві, були випущені зі зброї спецроти київського “Беркута”, повідомляє dt.ua.

“Щодо цілого ряду куль, вилучених з тіл поранених, встановлена їх ідентифікація – ці кулі були відтстряляні з автоматів, які були на озброєнні у спецроти київського “Беркута”, – заявив прокурор ГПУ Роман Псюк під час засідання Святошинського суду Києва у справі про вбивство 48-ми учасників Революції Гідності у четвер, 23 червня, передає Ліга.net.

У свою чергу захист екс-“беркутівців” засумнівалася у достовірності поданих прокуратурою результатів експертизи, звинувативши ГПУ у фальсифікації доказів.

“Експертизи проводяться не прокуратурою, а безпосередньо експертами експертних установ – в даному випадку це структурний підрозділ МВС України, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз”, – прокоментував звинувачення адвокатів Псюк.

Читайте також: У справі про розстріли на Майдані — несподіваний поворот

Він також нагадав, що автомати АКМС, з яких розстрілювали майданівців, були виявлені влітку 2015 року в одному з водоймищ Голосіївського району Києва в розібраному вигляді.

Наступне засідання у справі екс-беркутівців Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олега Янішевського, Олександра Маринченко та Сергія Тамтури відбудеться 30 червня.

Нагадаємо, навесні 2014 року “беркутівці” Павло Аброськін, Сергій Зінченко та їхній командир Дмитро Садовник були затримані та заарештовані. У жовтні Садівнику запобіжний захід було змінено на домашній арешт, після чого він утік. Справа Аброськіна і Зінченка все ще знаходиться на розгляді суду.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, перед бійцями “Беркута”, які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання “вбити якомога більше людей”, тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.