Є Газ. Shell “добурилась” до першого запасу сланцевого газу

Перший пішов Фото: golos.ua
Перший пішов
Фото: golos.ua

Британо-нідерландська компанія Shell завершила буріння першої розвідувальної свердловини Біляївська-400 на Павлівсько-Світловській ліцензійній газовій ділянці (Первомайський район, Харківська область) і підтвердила наявність там газових запасів. Про це сказано в повідомленні прес-служби Харківської обласної державної адміністрації з посиланням на інтерв’ю заступника голови обладміністрації Юрія Сапронова.

“Повністю пройдено проектних 5 тис. метрів, і, за даними фахівців, результат: газопроявлення – позитивне”, – сказав Сапронов.

Він висловив надію, що Україна до 2020 року зможе повністю забезпечити внутрішні потреби населення й промисловості в газі, а в майбутньому стати газовим експортером, передають “Українські новини”.

Як повідомлялось, у жовтні 2012 року Shell і дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" "Укргазвидобування" у рамках договору про спільну діяльність розпочали буріння 1-ї розвідувальної свердловини Біляївська-400.

25 січня Shell і компанія "Надра Юзівська" (Київ) підписали угоду про розділ продукції.

Інвесторами проекту виступають ТОВ "Надра Юзівська", 90% яке належить Національній акціонерній компанії "Надра України", 10% - "СПК Геосервіс" і компанія Shell, яка у травні 2012 року виграла тендер на укладення угоди про розділ продукції з Україною.

У свою чергу прем’єр-міністр України Микола Азаров хоче вийти на самозабезпечення України газом через 2-3 роки.