Дзвін пам’яті сьогодні пролунав 50 разів: обороняючи Донецьке летовище, загинуло понад 200 українських воїнів (Відео, фото)

1Сьогодні, 20 січня, Україна відзначала День пам’яті захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні. Дзвін пам’яті пролунав 50 разів.

Тільки за офіційними даними, обороняючи летовище, загинуло більше 200 українських бійців, ще півтисячі отримали поранення. Як потім сказали, бетон не витримав – витримали українські воїни. Українських воїнів за мужність і незламність почали називати кіборгами.

Згадаймо, як це було. Відео 5 канал.

13 січня 2015 року впала диспетчерська вежа.

19-20 січня, коли бойовики підірвали термінал, загинули 58 бійців. Загалом за час оборони, за різними даними, Україна втратила від 100 до 200 воїнів.

Генштаб ЗСУ оприлюднив відео пам’яті полеглих захисників Донецького аеропорту “100 імен. 100 героїв-кіборгів”. “Ваша свята жертва життям на захист рідної землі не забута. Пам’ятаємо кожного…”, – зазначається у дописі прес-служби Генштабу.

Сьогодні, 20 січня, відбулася церемонія вшанування полеглих захисників Донецького аеропорту. Віддати шану в залі пам’яті захисників України прийшли родини загиблих військовослужбовців, керівництво оборонного відомства і Генерального штабу ЗСУ, Президентське подружжя, представники громадськості, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти та ліцеїсти військових навчальних закладів столиці. Про це інформував 5 канал.

– Дай Боже, щоб одного мирного дня на звільненому Донбасі ми зібралися на злітній смузі Донецького аеропорту. Щоб ми стали там і помовчали. Щоб постояли, вслухаючись у відлуння жорстоких боїв. Щоб хоч на секунду уявили і пропустили через себе те, через що пройшли наші герої-кіборги, – сказав під час церемонії вшанування героїв Президент Петро Порошенко.

Порошенко наголосив на тому, що всім нам випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. «Запекле протистояння українських воїнів з російськими агресорами в Донецькому аеропорту завершилося наприкінці січня. Не витримали стіни. А от українські воїни вистояли, не зламалися і здобули безсмертну славу. І тому – перемогли! – сказав він. –

Біль і вдячність спонукають нас пам’ятати про всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України…

Вічна пам’ять полеглим героям!

Слава живим захисникам Донецького аеропорту!

Слава Україні!»

Фото із сторінки Президента у ФБ.

11

111

1111

51

61

71

81

91

101