Джонсон у відставку не збирається: на місце двох звільнених міністрів призначив нових

Борис Джонсон. Фото – Facebook

На тлі серії скандалів навколо прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона міністр фінансів Ріші Сунак та очільник МОЗ Саджид Джавід пішли у відставку. Джонсон призначив замість них нових міністрів і заявив, що у відставку не збирається.

Про це інформує ВВС, повідомляє “Еспресо“.

Як відомо, 5 липня британські очільник МОЗ та міністр фінансів протягом 10 хвилин один за одним подали у відставку на тлі серії скандалів навколо прем'єр-міністра Бориса Джонсона. За ними послідувала ціла низка молодших міністрів та помічників.

Як передає ВВС, критики заявили, що для прем’єр-міністра Джонсона це "кінець", а лейбористи заявили, що партія, яку він очолює, "корумпована".

Проте Джонсон чітко дав зрозуміти, що не планує покидати посаду та призначив на звільнені посади нових урядовців. Новим міністром фінансів він оголосив Надхіма Захаві, а керівник апарату прем'єр-міністра Стів Барклі став очільником охорони здоров'я.

Читайте також: Таємне голосування дало Джонсону річний імунітет на посту глави уряду Великобританії

Нагадаємо, 6 червня депутати ініціювали вотум недовіри Борису Джонсону через вечірку з алкоголем під час дії коронавірусного карантину. В результаті Джонсон залишився на посаді глави уряду Великобританії і отримав річний імунітет перебування на цій посаді.