Диво Тернопілля – Джурин: висота водоспаду сягає 16 м, ширина – до 20-ти (Відео)

джуринВ урочищі Червоне серед лісу і червоних доріг заховане справжнє диво природи – Джуринський водоспад.

Читайте також. У Теребовлі учасниками мистецької акції будуть художники, поети, музиканти

Знайти його нескладно – між селами Нирків і Нагіряни Заліщицького району. Червоногородський водоспад вважається найвищим рівнинним водоспадом України. Його висота сягає 16 метрів, ширина – до 20-ти. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Із центральної дороги помітити водоспад - непросто. Вже пізніше, коли ви підійдете ближче, він видасть себе звучанням. Шум води чутно на кількасот метрів. Йдучи до Джурина розумієш, чому урочище назвали Червоним. І земля, і каміння там - червоного кольору. Спустилися червоною доріжкою не більше трьох хвилин, і перед очима - неземна краса. Прохолодні бризки водоспаду у спекотний літній день не зрівняються ні з чим.

Читайте також. Куди українці можуть поїхати без візи в 2014 році

За переказами, водоспад штучно утворили турки. Річка Джурин колись була повноводною і омивала своїми водами червоногородське поселення. Для того, щоб здобути цей замок, туркам довелося перерубати кам’яний кряж і пустити воду на водоспад, звільнивши так собі шлях до замку. За іншою ж версією Джуринський водоспад - справа рук італійського архітектора, який випрямив природне русло річки Джурин, щоб побудувати 16-метровий каскад. Що із цього правда - достеменно невідомо й досі.

На водоспаді на початку XIX століття діяв водяний млин, а в середині ХХ століття на його місці збудували гідроелектростанцію, яка давала електричний струм для сіл Нирків, Нагіряни і Солоне. Тепер її немає. Проте місце не втратило своєї привабливості для туристів.

Місцеві кажуть, гостей у Ниркові не бракувало ніколи, а тепер - побільшало. Відпочивати люди приїжджають не тільки у вихідні, а й у будні. Чи то причина у подорожчанні путівок за кордон, чи то – в анексії Криму або Революція Гідності, але тепер українці більше прагнуть пізнавати свою країну.