Директор тернопільської школи після 20 років у бізнесі повернувся у школу (Фото)

 Тернопільський приватний підприємець Андрій Газилишин, який 20 років пропрацював у бізнесі, повернувся на роботу в школу. Нині він — депутат Тернопільської міської ради, директор Тернопільської ЗОШ №10.

Під час засідання у Тернопільській міській раді.

Небагато знайдете людей, які після успішної бізнесової кар’єри — директора підприємства, зважаться повернутися до фактично своїх витоків як спеціаліста — до професії, що жодним чином не пов’язана з фінансовими рішеннями, домовленостями, договорами, а швидше — із тонкими гранями дитячої психології, з умінням знайти підхід до часом їжакуватих підлітків, бажанням не просто «прочитати» предмет, а схилити учня зрозуміти його й полюбити. Це — про Андрія Газилишина, нині директора Тернопільської ЗОШ №10.  

— Чому знову школа? — Запитала у Андрія Газилишина при зустрічі.

— Про свій свідомий вибір я написав у фейсбуці для усіх тих, хто мене знає й дивується, — відповів п. Андрій. — Ще раз повторю: у душі я завжди залишався учителем.

У школі на перерві.

— Бізнес — це часто креатив, бо потрібно шукати нетрадиційні рішення, щоб бути успішним. А школа видається традиційним закладом…

— Не погоджуюсь. Нині якраз школа потребує креативу, адже за старими лекалами вчити учнів — це часто неефективно витрачати і свій час, і їхній. Рішення повернутися у школу не було спонтанним. Навіть займаючись підприємництвом, я часто думав про проблеми педагогічної роботи, як у школі можна краще організувати навчання, за допомогою яких методик той чи інший предмет міг би сприйматися учнями. Чим більше такі думки займали місця в моїй свідомості, тим зрозумілішою для мене ставало те, що моє покликання — навчати дітей, стати для них надійним другом і підтримкою. Тож вирішив присвятити життя створенню успішної школи, у якій комфортно всім учням.

Так пізнавати нове весело й не скучно.

— Створення успішної школи — дуже амбітна ціль. Але учні такі різні. Не завжди можна достукатися до серця кожного, прищепити любов до знань. Це не розчаровує?

— Усі люди різні й у цьому наша цінність. Не можуть усі випускники школи стати вченими чи космонавтами. Я намагаюся їм донести, що в кожного — своє унікальне призначення на цій землі. Хтось буде лікувати, хтось писатиме вірші, хтось конструюватиме автомобілі. А хтось скромно й добросовісно трудитиметься на своїй ділянці роботи, але принесе суспільству не менше користі як лікар чи конструктор.

Разом і штангу підняти неважко.

— Тож, Андрій Газилишин як директор школи тепер щасливий вибором?

— Щастя в кожного з нас визначається дуже індивідуальним мірилом. Головне — відшукати справу свого життя і бути щасливим.

Зайшовши на сторінку п. Андрія у фейсбуці, знайшла десятки відгуків про те, наскільки вдалим було його рішення повернутися у педагогіку й створити успішну школу, де комфортно всім учням. Зрозуміла, що це йому неодмінно вдасться.

Тіна Влад.