Директор ДК “Укроборонпром” Павло Букін детально розповів і показав, як виготовляють великокаліберні боєприпаси (Відео)

фото: Дердавний концерн Укроборонпром
фото: Державний концерн Укроборонпром

Особливістю виробництва великокаліберних снрядів на ДАХК “Артем” Укроборонпрому є високоточна обробка та багатоступеневий контроль якості, повідомляється на сайті підприємства.

На ДАХК “Артем”, що входить до складу Державного концерну “Укроборонпром” нещодавно відбувся офіційний запуск першої лінії виробництва артилерійських снарядів калібру 152-мм для артилерійської системи “Гіацинт”.

Виготовлення боєприпасів для “Гіацинту” є першим етапом у цільовій програмі, затвердженій Президентом України. На наступних етапах отриманий досвід та відпрацьовані технологічні та виробничі процеси дозволять у короткий строк перейти до виробництва снарядів і для інших артилерійських систем.

Мова йде про випуск снарядів для всіх артилерійських систем починаючи від 100-мм, до натівського калібру у 155-мм, що повністю перекриває всі потреби українського війська, як наявні, так і перспективні.

Генеральний директор "Укроборонпрому" наголосив, що у рамках виконання Державної цільової програми, яка була розроблена РНБОУ за дорученням Президента, для запуску серійного виробництва великокаліберних боєприпасів було закуплено нове сучасне виробниче обладнання від провідних виробників світового рівня.

"Технології з виготовлення осколково-фугасного 152-мм снаряду, які освоїли на нашому підприємстві, відповідають найбільш провідним технологіям світових лідерів у цій галузі. Матеріали, що використовуються для виробництва снарядів перевіряються у нашій лабораторії. Це дозволяє контролювати їхню якість та відповідність затребуваним конструкторами характеристикам та параметрам", – розповів Т.в.о. Президента компанії-Голови правління ДАХК "Артем" Антон Карпенко.

Фактично, мова йде про багатоступеневий контроль якості, який включає більше 10 перевірок на всіх етапах виробництва. Для цього застосовується ультразвуковий контроль, контроль геометричний розмірів з точністю вимірювання у 1,5 мікрона, проводиться випробування на твердість, гідровипробування на міцність корпусів снарядів, магнітно-порошковий контроль відсутності мікротрищін, контроль механічних властивостей металу, спектральний аналіз та аналіз місткості вуглецю, контроль мікроструктури сталі та інші.

І після успішного проходження всіх цих перевірок, чергова партія снарядів відправляється на бойове спорядження, яке проводиться у тісній кооперації з іншими підприємствами ДК "Укроборонпром". Лише після цього, остаточно готові снаряди проходять військову прийомку та потрапляють безпосередньо у військо. Детальніше - на відео: