Дипломат сказав, що Байден уже здобув для України від старту діалогу США і РФ

Олександр Чалий. Фото з відкритих джерел

Показавши Москві готовність обговорювати нові вимоги Кремля до НАТО не приймати Україну в Альянс, Байден виграв для України час, протягом якого військова допомога США буде продовжувати надходити в Україну.

На такий вигідний для України аспект початку діалогу Вашингтона і Москви щодо нових безпекових ініціатив Росії вказав український дипломат Олександр Чалий в ефірі телеканалу “Україна 24“.

"Росія дала чітке розуміння своїх червоних ліній - Україна не член НАТО. Але вона дала ще два нових розуміння: "ні" інфраструктурі НАТО в Україні та "ні" військовим НАТО в Україні. Це, до речі, відносно нові моменти. На мій погляд, Байден досяг дипломатичної перемоги в діалозі з Путіним. Тому що Байден дав Путіну можливість увійти в переговорний процес, і американці стратегічно затягують час. Бо поки говоритимуть - військова допомога йтиме, військові НАТО на території України будуть присутні, інфраструктура будуватиметься", - сказав Чалий.

Він упевнений, що в разі зриву переговорів Байдена і Путіна США вдадуться до інших методів впливу на агресивну поведінку РФ.

"Якщо ситуація виглядатиме все більш загрозливою, якщо діалог не почнеться за пропозиціями Росії, тобто буде сказано чітке "ні", то, я думаю, політика санкцій США проти Росії буде чіткіше прописана", - сказав український дипломат Олександр Чалий.

Читайте також: Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст)