Дипломат порадив, як змусити Росію виконати Мінські угоди

Щоб російські окупанти виконали Мінські угоди, Україна повинна добитись зміни формату переговорного процесу щодо Донбасу, залучивши до переговорів США.

Про це Президент Української асоціації зовнішній політики Володимир Хандогій заявив в ефірі телеканалу “Україна-24“.

Він підкреслив, що Україна під час останніх засідань Тристоронньої контактної групи правильно наголошує на тому, що з часу підписання Мінських угод в 2015 році російські окупанти захопили ще 1400 кілометрів Донбасу.

"Ми ж пам'ятаємо, що коли підписувалися Мінські угоди, то Дебальцеве було в зоні нашого контролю. Правильно, що ставиться це питання. А ось що робити, щоб змусити Росію... Потрібні надзусилля з кількох сторін: і з боку України, і з боку наших партнерів", - сказав Хандогій.

На думку дипломата, щоб змусити Росію виконувати Мінські угоди, Україні варто підійти до цієї проблеми ширше - поставити питання про зміну Мінського формату.

"Ми сьогодні чітко повинні розуміти, що Мінські домовленості та Мінський майданчик для переговорів практично вичерпали себе. І ми повинні не соромитися і ставити питання про необхідність перезавантаження всього переговорного процесу. Потрібна наполеглива переговорна робота з боку України та наших партнерів. Потрібно ставити це питання, причому не через ЗМІ, а просто переконувати наших партнерів в тому, що Мінські домовленості не працюють. Нам потрібно розширювати коло учасників переговорного процесу, запрошувати на свою сторону США. У будь-якому випадку механізм, який має чотири точки - Нормандський формат, - не в змозі вирішити проблему такої глибини та складності, як зараз. Тому залучення інших країн має бути пріоритетом нашої зовнішньої політики", - переконаний український дипломат Володимир Хандогій.

Читайте також: Гармаш повідомив про основоположні питання на переговорах ТКГ: “Дає надію”

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", раніше представник України на Мінських переговорах Сергій Гармаш повідомляв, що під час засідання політичної підгрупи ТКГ піднімалось  питання про територію Донбасу, на яку поширюється дія Мінських угод. Українська делегація наголошувала, що Дебальцеве і ще частина території Донбасу, відповідно до Мінських угод, має бути під контролем України.