Динаміка ходу виборчої кампанії США в інформаційному середовищі

28-29.07.2020 Продемократичні ЗМІ.

Продемократичні ЗМІ розповідають про новий план Байдена, метою якого є боротьба з расизмом, підтримка малого бізнесу, передусім, того, який належить нацменшинам.

Наводяться слова кандидата від демократичної партії про те, що голос за нього – це не просто голос проти Трампа, а підтримка світлого американського майбутнього, рівного для всіх. Демократи пишуть, що Трамп намагається виставити свого опонента, як неграмотного популіста, який виграє тільки за рахунок сильної позиції в питаннях расової рівності та екології. В свою чергу, ліберальні видання захищають свого кандидата, пишучи про те, що він буде, крім того, розвивати малий бізнес та реформувати поліцію і міністерство охорони здоров’я. Джо Байден, здається, вперше помічає злочини протестувальників, але він вважає, що це проблема не загальноамериканського, а місцевого рівня, та локальна влада може впоратися з цим і покарати винних. Незважаючи на те, що Байден все-таки спромігся згадати про численні грабунки, побиття мирних громадян та інші злочини, які супроводжують рух #BlackLivesMatter, але він не збирається зрівнювати всі ці явища з проблемою расизму. У своїх матеріалах демократи згадують й Росію, яка разом з Китаєм та Іраном буде намагатися вплинути на цьогорічні вибори та поширювати фейкові новини про коронавірус. Чинного президента Дональда Трампа зображують скиглієм, який не може зрозуміти, чому у міністра охорони здоров’я Ентоні Фаучі високий рейтинг, а у нього досить низький. Стверджується, що доктор Фаучі зробив досить багато для подолання вірусу, а Трамп просто використовує його у своїх цілях.

На відміну від минулого тижня, зараз продемократичні ЗМІ починають писати не стільки про негатив Трампа, скільки про позитив Байдена, причому не стільки просуваючи його позицію, скільки захищаючи її. При цьому їм доводиться повторювати антибайденівські звинувачення, які при нейтральному сприйнятті не викликають значних заперечень, але спричинюють інтерес до них, а консерватори сприймаючи їх, збільшують свою підтримку Трампа. Так, пропоновані ним способи розвитку малого бізнесу справді є підстави вважати лівацькими. Непереконливими виглядають натяки на те, що Китай, Росія й Іран можуть вмішуватися у виборчу кампанію США на користь Трампа - адже який сенс їм підтримувати того, хто проводив щодо них значно твердішу політику, ніж його попередник демократ? Оскільки минулі жорсткі звинувачення Трампа суспільство сприймає не так категорично, як сподівалися, очевидно, Байден змушений пом'якшувати свою позицію, зокрема щодо оцінки протестних дій, які мають ознаки анархізму.

Олекса Жук

Центр з інформаційних проблем територій

Читати також: