ДВК – працюють, запрошення на вибори тернополяни вже отримують

вибори– Запрошення на вибори отримала вчора, – каже тернополянка Надія Ленько. – Принесли з ДВК і запхали у щілину дверей, бо нікого не було вдома…

Читайте також. Вибори Президента: перевірте себе у списках виборців до 19 травня

У запрошенні вказані такі дані: адреса виборчої дільниці, куди треба прийти і проголосувати, Розпорядок роботи ДВК, якщо виникає потреба виправити якісь особисті дані виборця чи внести інші правки у списки виборців (зробити це можна до 19 травня – прим.). Усі українці мають отримати запрошення до 12 травня.

Власне, запрошення, за законом, мали б вручити кожному виборцю в руки. Втім, у ситуації цейтноту, в якій відбувається ця виборча кампанія, це вже не настільки важливо. Головне, аби голосування було прозорим і його визнали за кордоном. Про це наголошували представники місцевих виборчих штабів кандидатів у Президенти під час недавнього круглого столу.

Читайте також. Від “А” до “Я”: що відбувається на дільниці у день виборів (Відео)

Нагадаємо, у понеділок-вівторок, 5-6 травня, всі п’ять окружних виборчих комісій (ОВК) прийняли рішення про утворення дільничних комісій (ДВК) у кожному окрузі. Усі вони розпочали діяльність фактично одразу після утворення, не порушуючи вимог законодавства про вибори Президента. Хоча до ДВК в Тернопільській області подали своїх представників не всі кандидати у Президенти.

Нагадаємо, на Тернопільщині створили понад 1182 ДВК. Серед них є і спеціальні – у лікарняних закладах, колоніях, санаторіях тощо. Їх – близько 30. Також в області створили одну спеціальну виборчу дільницю на тимчасовій основі. Це – окрема категорія дільниць. Вона потрібна була в територіальному виборчому окрузі №169, зокрема у Чортківському слідчому ізоляторі.

Читайте також. ОВК на Тернопіллі: серед голів є навіть представник Симоненка (Графіка)

Традиційно найбільше дільничних виборчих комісій в області має виборчий округ № 166. Його центр – у Збаражі. Цей округ включає Збаразький, Кременецький, Лановецький, Підволочиський і Шумський райони. Представники ОВК стверджують, що такої кількості дільничних комісій – 321 – немає і жодному іншому виборчому окрузі.

Довідково. Усю інформацію щодо ОВК і ДВК можна отримати на сайті Центрвиборчкому (ЦВК) – http://www.cvk.gov.ua. Там є спеціальні рубрики: «Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року» та «Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».