“Двері без замка”: у мережу потрапили фото і відео кімнат, куди поселили евакуйованих з Уханю (Фото, Відео)

Фото з соцмереж
Фото з соцмереж

Увечері 20 лютого евакуйованих з Китаю українців та іноземців, попри усі протести місцевих мешканців, поселили в медцентрі “Нові Санжари” на Полтавщині. У соцмережах з’явилися перші свідчення, в яких умовах відбуватимуть люди обмеження.

Сторіз в інстаграмі із зображенням кімнати, у якій мешкають евакуйовані з Китаю українці, показала одна з учасниць подій Олександра Волкова.

На відео видно старі ліжка та інші меблі, щось, схоже на душ, а родзинкою ролика стали двері, у яких навіть немає замка – хоча ключ від замка є.

Відео з медцентру “Нові Санжари” – в які умови поселили українців:

Фото з сомереж
Фото з соцмереж

Один із евакуйованих з Уханя українців поділився інформацією та світлинами у своєму фейсбуці, як евакуйовані живуть в обсервації. лександр Макхов пише: “Я живу у будівлі разом з пасажирами літака та медиками. Виходити назовні заборонено. Всередині пересуваємось вільно. Годують тричі на день. Приносять їжу люди у захисних костюмах, респіраторах, окулярах. Двічі на день оглядають медики. Стан всіх задовільний. Немає нарікань. Гаряча вода цілодобово. Питна вода є. Пасажири живуть в кімнатах по одному, двох, втрьох. Телевізор, холодильники”.

“В кожній кімнаті є балкон – можна дихати повітрям. Не 5-зірковий готель але жити можна. Три дитини тут. Одна українська родина – мама, папа, син 8 років. Разом живуть Ще дві дитини (3 та 5 років) у двокімнатному номері разом з мамою. Громадяни Аргентини. Нам МОЖНА передавати ззовні продукти чи речі через КПП. Нам все це принесуть. Всі втомлені від уваги та зайвого нагнітання ситуації”, – додає Олександр.

Фото з соцмережі
Фото з соцмережі

У самому Китаї ще залишились українці. Багато з них відмовились від евакуації та залишились в країні добровільно. Посольство України  Китаї тримає з ними постійний зв’язок. Серед тих чотирьох осіб, яким відмовили в евакуації через підозріло високу температуру булай дівчина, яку не пустили на брот з песиком. Президент України Володимир Зеленський.

Їжа, якою годують евакуйованих
Їжа, якою годують евакуйованих

Зазначимо, від коронавірусу вилікувались майже 15 тисяч людей. Кількість тих, хто одужав, у сім разів перевищує кількість смертей. Китайські науковці заявили, що пік епідемії нового китайського коронавірусу COVID-19 вже минув.

В Ухані, який став епіцентром нового спалаху коронавірусу, спеціально для боротьби із захворюванням введені в експлуатацію 12 тимчасових лікарень.

В Китаї досі проходить карантинний режим, жителів просять залищатись вдома. Для підтримки духу, клуби влаштовують вечірки онлайн для тих, хто опинився в карантині. Вони транслювали нарізки з записаних виступів артистів – і виявилися дуже популярними.

Китайський уряд пильно стежить за тим, як у світ поширюють новини про коронавірус.  Він вже відкликав акредитації в країні трьох репортерів газети Wall Street Journal, яка покарання за обурливий заголовок статті.