“Дуже важкі ускладнення”, – експерт вказав на особливий аспект Covid-19 у дітей

Безсимптомна коронавірусна хвороба у дітей призводить до ускладнень, що виникають через кілька місяців.

Про такий особливий аспект перебігу Covid-19 у дітей заявила в ефірі телеканалу “Дом” член експертної групи Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Ірина Колесникова.

“Covid-19, який навіть безсимптомно протікає у дітей, за кілька місяців має дуже важкі ускладнення… Щотижня я маю медичні документи дітей, які в лютому-березні-квітні безсимптомно перехворіли Covid-19, а за два місяці після цього дитину паралізувало, і вона досі не відновлюється”, – сказала Колесникова.

Щоб перервати цю небезпечну тенденцію в умовах зростання захворюваності дітей на коронавірус в Україні, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України радить Мінохоронздоров'я зробити масовим щеплення проти коронавірусу і для дітей.

"27 вересня на засіданні нашої технічної групи експертів із питань імунізації ми ухвалили рішення рекомендувати МОЗ вакцинацію дітей віком від 12 років. Запропонована вакцина - Pfizer-BioNTech Comirnaty. Йдеться про дітей віком від 12 років, які не мають важкої супутньої патології", - сказала Ірина Колесникова.

Читайте також: Від Covid-19 в Україні можна щепити підлітків – у МОЗ назвали умови

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", в кінці липня цього року глава МОЗ підписав наказ, за яким вакцинуватись проти Covid-19 в Україні можуть тільки підлітки з ризиком важкої форми коронавірусу, а також ті діти від 12-ти років, хто їде за кордон, або ж за кордоном вже отримав першу дозу щеплення від Covid-19.