ДТП у Польщі є рідкісним явищем, – український журналіст розповів чому

фото: Денис Казанський
фото: Денис Казанський

«Тут потрібно дуже постаратися, щоб попасти в ДТП. На польських автобанах немає перехресть — лише розв’язки. У кожну сторону йде по декілька смуг. Зустрічні дороги розділені відбійниками. Поблизу населених пунктів дороги захищені спеціальними щитами заввишки в декілька метрів. Ні у одному місці траса не йде через місто або село. Скрізь яскрава і зрозуміла розмітка. Про якість дорожнього покриття я навіть не говорю», написав журналіст у своєму блозі на сайті InfoResist.

 »Тут на трасу не вибіжать кози. Не вискочить з другорядної дороги жігуль з п’яним водієм. Фізично неможливо виїхати на зустрічну смугу. Аварійна ситуація практично виключена. Перед кожною розв’язкою завжди стоять зрозумілі покажчики. Все зроблено для людини. Неважливо, хто тут їде — українець, грузин або поляк. Сама конструкція траси така, що більшість ситуацій, які зазвичай приводять до ДТП в нашій країні, тут неможливі. Людський чинник ніколи не можна виключати повністю, але його можна звест до мінімуму. І статистика підтверджує це.

Ніколи не слухайте чиновників, які розповідатимуть вам, що висока аварійність на наших дорогах від того, що у нас «поганий народ». Висока аварійність у нас від того, що наші дороги жахливі. Висока аварійність — ерез корупцію. Через те, що мудаки за 25 років не побудували в Україні жодного автобана, який міг би відповідати польському. НІ ОДНОГО! Та що там автобан, вони Шулявський міст не можуть довести до розуму.

Читайте також: Власникам автомобілів на єврономерах розповіли, чого їм варто остерігатися найближчим часом (Відео)

Зараз знову чую в Україні заклики повернути на дороги ДАІ. Смішно це чути. У Польщі на всій дорозі від Ягодина до Гданьська не побачив на трасі жодного поліцейського! Вони не потрібні, тому що ти їдеш ніби по коридору, і шансів порушити ПДД на такій трасі у тебе практично немає. Щоб не було аварій, дороги потрібно будувати нормальні, а не вимагачів з паличками уздовж них розставляти.

P.s. І так, за всю дорогу я жодного разу не побачив на дорозі «маршруток»», -йдеться у дописі Дениса Казанського.