Другий тур виборів Президента України: як змінити місце голосування (Інфографіка)

ф2Щоб змінити місце голосування і взяти участь у другому турі виборів Президента України 21 квітня, заяву про це у відділ ведення Державного реєстру виборців слід встигнути подати до 15 квітня включно.

Громадяни України, які змінювали адресу голосування перед першим туром виборів 31 березня, перед другим туром мають це зробити знову, якщо хочуть проголосуваати, нагадує БФ “Право на захист“.

Громадяни України, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, та внутрішньо переміщені особи можуть змінити адресу для голосування у другому турі, подавши у відділ ведення Державного відділу реєстру виборців лише заяву та показавши паспорт – для них законодавство України передбачає спрощену процедуру.

Читайте також: Як переселенцям і мешканцям окупованих територій проголосувати на виборах Президента України: покрокова інструкція тимчасової зміни місця голосування (Відео)

Для мешканців підконтрольних Україні територій для тимчасової зміни місця голосування потрібні аргументовані підстави, як от довідка про відрядження, квитки на поїзд і таке інше.

Після написання заяви у відділі ведення Держреєстру виборців України відразу ж надають документ, який 21 квітня дозволить проголосувати саме на тій виборчій дільниці, на яку громадянин України виявив бажання тимчасово змінити адресу голосування (на іншій дільниці з цим документом проголосувати не вдасться).

У повідомленні наголошується, що з подачею документів на тимчасову зміну місця голосування зволікати не варто - зробити це є можливість лише до 15 квітня включно. Так передбачає закон.

Читайте також: «Будемо голосувати», — мешканці окупованого Донбасу перетинають КПВВ, щоб взяти участь у виборах Президента України (Відео)

За даними Держреєстру виборців України, перед першим туром голосування 31 березня свою виборчу адресу для участі у виборах Президента України тимчасово змінили понад 315 тисяч виборців України, з яких 5,5 тисяч зареєстровані в анексованому РФ Криму, майже 64 тисячі – в окупованій "ДНР" частині Донецької та майже 29 тисяч - в окупованій "ЛНР" частині Луганської областей.

ф1