Фахівці сказали, чому буде складно швидко “закрити” підозрюваного в держзраді Шарія (Відео)

Анатолій Шарій в Іспанії. Фото – Фейсбук

Щоб припинити антиукраїнську діяльність Анатолія Шарія і затримати його, правоохоронній системі України може знадобитися якийсь час.

Як повідомляє 5 канал, фахівці радять готувати процедуру екстрадиції Шарія з Іспанії, де громадянин України-пропагандист Кремля живе вже кілька років.

Українські експерти кажуть, що припинити кремлівську пропаганду блогера Анатолія Шарія в мережі буде непросто. На це знадобитсья час.

“Це не регулюється українським законодавством, бо це міжнародні юрисдикції. Звісно, в України є можливість туди звертатись”, – заявив  голова профільного комітету ВР Микола Потураєв.

Щодо швидкої заборони політичної партії Шарія в Україні, то тут також є проблема. Відкриті кримінальні провадження проти Шарія не можуть бути підставою для такої заборони, бо юридично партія Шарія оформлена на його дружину.

"Відповідно, немає підстав, щоб конкретні висловлювання Шарія прив'язувати до діяльності партії і скасовувати її реєстрацію", - пояснив аналітик руху "Чесно" Ігор Фещенко.

Як зазначають експерти, правоохоронним органам України варто бути готовими оголосити підозрюваного в державній зраді Анатолія Шарія в міжнародний розшук, якщо той 22 лютого не прийде на допит в СБУ.

Читайте також: СБУ офіційно оголосила Шарію підозру в державній зраді (Відео)

Нагадаємо, громадянин України Анатолій Шарій, якому СБУ 16 лютого оголосила підозру в державній зраді, заявив, що на допит до Києва 22 лютого з Іспанії їхати не збирається. Після таких заяв Шарія в СБУ заговорили про можливе оголошення Шарія в міжнародний розшук з перспективою екстрадиції з Іспанії, де останні роки живе Шарій.

Більше подробиць - у сюжеті 5 каналу