Досягнуто домовленості: український мобільний оператор таки повернеться на окупований Донбас?

водафон-нет сервиса телефон КП козирноПитання відновлення роботи українського мобільного оператора на окупованих “ДНР” територіях 14 березня знову обговорювали на рівні мінських переговорів Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідовила у Фейсбук речниця постійного представника України у ТСК, цього разу “досягнуто домовленості”.

За повідомленням Дарки Оліфер, сторони домовились про порядок дій із відновлення зв’язку Vodafone на окупованих “ДНР” територіях.

Читайте також: Відновлення мобільного зв’язку на окупованому Донбасі: Україна поставила бойовикам «особливо жорстку» вимогу

Нагадаємо, що саме гарантії безпеки від керівництва самопроголошеної «ДНР» раніше висунула українська компанія Vodafone для своїх фахівців як найпершу умову налагодження устаткування, що розміщене на окупованій «ДНР» території.

Зазначимо також, що сигнал Vodafone, що зник 11 січня, на окупованій «ЛНР» території відновився автоматично 19 січня, коли українська компанія полагодила перебитий у сірій зоні кабель. На території «ДНР» зв’язку, що дозволяє телефонувати на вільну Україну, нема досі попри те, що питання відновлення роботи Vodafone вже не раз розглядали на мінських переговорах.

Читайте також: Сума фантастична: стало відомо, на скільки бойовики «ДНР» збагатились, відімкнувши український Vodafone

Не виключено, що бойовики блокують роботу Vodafone-Україна навмисно, аби нажитись на запровадженні зв’язку свого недолугого мобільного оператора «Фенікс».

Читайте також: Як бойовики розграбовували обладнання українських мобільних операторів від початку окупації Донбасу

Тим часом мешканці окупованих «ДНР» територій рятуються тим, що влашовують імпровідовані «переговорні пункти» у випадкових місцях, куди сигнал Vodafone дивом пробивається.

Читайте також: У мережі підказали, як зловити сигнал українського мобільного оператора на окупованих «ДНР» територіях (Фото)

ф1ф2