Досудове слідство Росії щодо арештованих українських офіцерів незаконне та політизоване – Омбудсмен

1Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Голови Слідчого комітету Російської Федерації Олександра Бистрикіна і зазначила, що проведення досудового слідства щодо п’яти українських офіцерів – політизоване. Про це повідомили у прес-службі Омбудсмана.

У листі, зокрема, йдеться про те, що Слідчим комітетом порушено низку норм міжнародного права, а саме статтю 36 Віденської конвенції про консульські зносини, коли українського консула, як і у випадку з затриманням Надії Савченко, не допустили не тільки до затриманих військовослужбовцям, але і не дозволили бути присутнім в судовому засіданні, а також статтю 11 Загальної декларації прав людини і статтю 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Вищевказаними положеннями міжнародних нормативно-правових актів кожному, хто звинувачується у вчиненні злочину, повинно гарантуватися право на відкритий судовий розгляд, під час якого має бути забезпечено усі можливості для захисту.

"Крім того, співробітниками Слідчого комітету порушуються положення зазначених статей міжнародних конвенцій, якими встановлюється принцип презумпції невинуватості. Свідченням цього є заяви керівника управління взаємодії із засобами масової інформації Слідчого комітету Російської Федерації Володимира Маркіна в засобах масової інформації, в яких він до рішення суду вже констатуєте винність українських офіцерів.

Таке упереджене і явно політизоване проведення досудового слідства ставить під питання його нейтральність, використовувані докази і дає можливість заздалегідь передбачити результати", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, п'ятеро військових, у тому числі командир батальйону, були в четвер затримані, а потім заарештовані до 7 жовтня за підозрою в обстрілі КПП "Гуково".