Дорожники Тернопілля хвалитися успіхами і нарікали на недофінансування

P7160008-nНа 83% доріг Тернопільщини, де є ями, зробили ремонт у 2014 р. Чому не 100%? Бракує фінансування, кажуть чиновники.

Адже упродовж цього року Служба автомобільних доріг області ліквідувала ямковість на 110 тис. кв. м доріг. Із них 59,1 тис. кв. м – на шляхах державного значення.

Читайте також. Гусятинщина: люди не пропускали лише вантажівки, які нищать дорогу

Про це повідомив заступник начальника з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Петро Вільчинський на колегії Тернопільської обладміністрації, що відбулася сьогодні, 2 грудня.

За його словами, всього з ремонту та експлуатаційного утримання провели робіт на суму 55,9 млн гривень. Державне підприємство «Тернопільський облавтодор» виконало робіт на суму 43,08 млн гривень, у тому числі з експлуатаційного утримання 31,3 млн гривень, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопілля: замінили покриття на 30-ти найбільш проблемних ділянках доріг (Фото)

- Недостатнє фінансування з держбюджету унеможливлює вирішення вкрай важливих для області проблем, а таких є чимало, - наголосив він. - Потрібно розбудовувати мережу доріг державного значення для пропуску транзитних транспортних засобів, підвищувати несучу здатність покриття шляхом влаштування капітального дорожнього одягу, будувати обходи основних населених пунктів області, а також здійснити капітальний ремонт усіх штучних споруд, які перебувають у загрозливому технічному стані.

Заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг зазначив, що деякі проблеми вирішують за рахунок коштів субвенції з держбюджету – обласній казні, планових надходжень від збору за першу реєстрацію транспортних засобів і невикористаних залишків на 1 січня 2014 р. За словами пана Вільчинського, за рахунок коштів субвенції при запланованому обсязі 17134,9 тис. грн  профінансували лише 13924,5 тис. грн, освоїли 9936,563 тис. грн.

Читайте також. Тернопілля: ремонт об`їзної села Мишковичі закінчать за два тижні (Фото)

- Транспортна галузь є пріоритетною для нас, - наголосив заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра. - Тут, як і в інших сферах, є свої «плюси» і «мінуси». Однак за цей рік зробили чимало. Цьогоріч втричі більше, порівняно з минулим, виконали ремонтних доріг на дорогах краю. Вперше за 23 роки вдалося об’єднати кошти місцевих і обласного бюджетів на ремонт основних магістральних доріг. Вперше провели ремонтні роботи на місцях концентрації ДТП, де з року в рік гинули люди. І все це провели в умовах, коли ми маємо лише 10% коштів від потреби.

Довідково. Члени колегії обговорили ряд питань, у тому числі: «Про хід виконання обласної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2012-2015 роки», «Про клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України артиста симфонічного оркестру установи Тернопільської обласної ради “Тернопільська обласна філармонія” Ігоря Марущака за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток українського національного мистецтва».

Софія Левицька