Дороги всіяні ракетами: що коїться у Балаклії після вибухів на військових складах (Відео)

Ліквідація наслідків вибухів тільки на складах біля міста займе щонайменше півроку. Щодо самої Балаклії – годі й гадати.

Чотири населених пункти Харківщині, прилеглі до території військових складів, уже є безпечними для життя. У самій же Балаклії триває розмінування території, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. Нині там працюють майже 400 рятувальників та близько 100 одиниць техніки. З місця події кореспондент “5 каналу Сергій Барбу розповів, чи чутно й надалі вибухи.

Читайте також: Мирне місто України здригається від канонади — причина вибухів снарядів відома (Відео)

Наразі ситуація в місті є набагато спокійнішою, порівняно з четвергом, 23 березня. Втім, прилеглі до складів дороги досі всіяні снарядами та ракетами. У Міноборони запевнили, що вони не несуть реальної загрози, бо не мають запалів – такий собі двигун у оболонці. Але вигляд це дійство має загрозливий. “Жахає, коли бачиш, що така бандура лежить посеред дороги”, – описав свої враження кореспондент “5 каналу”.

Читайте також: Розліт снарядів до 2 км, палає третина арсеналу складів під Балаклією — Полторак (Відео)

Військові та ДСНС на місці чітко розділили свої повноваження: ЗСУ відповідають за вирішення проблем безпосередньо зі складами, а ДСНС – за ситуацію в місті. Пожежу на арсеналі дійсно загасили, наразі відбувається активна розвідка – у Міноборони намагаються зрозуміти, чи залишились ще боєприпаси на складах, які саме, скільки і чи несуть вони небезпеку. Запевняють – роблять усе можливе, аби якомога швидше локалізувати цю можливі проблеми.

Читайте також: Неймовірні кадри смертоносних феєрверків — як детонують склади з артснарядами в Балаклії (Відео)

Вже відомо, що військова частина, де склади із боєприпасами власне і знаходяться, продовжить працювати і надалі, але зараз називається такий (дуже умовний) прогноз: із наслідками від пожежі та вибухів на арсеналі доведеться боротися ще впродовж щонайменше півріччя.

Читайте також: Люди відмовляються їхати із домівок — евакуація поблизу Балаклії ускладнена (Відео)

Цей термін стосується саме ревізії проблем зі складами – щодо місто прогнозувати ніхто не береться. Наразі відомо, що Балаклію розділили на дев’ять секторів, три з них вже розмінували. Натепер у тимчасових притулках знаходиться 1400 людей. З хорошого: у місті вже є світло. Але у населених пунктах біля складів – воно досі відсутнє. Протягом п’яти днів повинно відновитися газопостачання.

Читайте також: Унікальні кадри: вибухи боєприпасів у Балаклії з висоти пташиного польоту (Відео)