Дороги на Тернопіллі рятують “шматками”, на капітальний ремонт грошей немає (Відео)

дорогаЗамість капітальних ремонтів – лише поточні. Дорожники кажуть, це єдина можливість врятувати дороги Тернопілля, адже на капітальні роботи держава не дає грошей уже років 10.

Читайте також. Реконструкцію набережної Тернопільського ставу планують завершити до 1 серпня (Фото)

Тож обирають найбільш зношені та аварійні ділянки шляхів і їх «латають». Так, п’ять таких шматків асфальтують зараз у селі Горинка Кременецького району. Там проходить траса міжнародного значення Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече.

– Ми проїхали близько 100 км, і я на них усіх вже переклав би гарячий асфальтобетон, який відслужив вже 2-3 міжремонтних терміни. Останній рік укладання попереднього асфальтобетону, який вже поплив і зносився, становить більше 30-35 років, – розповідає заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Петро Вільчинський.

Читайте також. Перевізники обурені – на лист про ситуацію навколо приміського автовокзалу ніхто не реагує (Фото)

А мали б ремонтувати такі дороги кожні 10-12 років, бо навантаження на них значне, бо там часто курсують 40-50-тонні вантажівки, кажуть у Службі автомобільних доріг в області. На ремонт цієї ділянки угоду на майже 4 мільйона гривень уклали з приватною луцькою фірмою. Та погодилася почати ремонт за свої гроші, хоча держава далеко не завжди повертає борги вчасно. Загалом відремонтувати мають п’ять ділянок. Кожна – протяжністю 250-400 метрів. Загалом – близько двох кілометрів. Суцільною смугою – ніяк, бо надто дорого, от і доводиться – шматками

– На 1 квадратний метр треба до 150 кг асфальтобетону. Це задоволення дороге, бо асфальтобетон коштує 1000-1100 грн за тонну, – каже Петро Вільчинський.

Читайте також. У Тернополі демонтують 12 незаконних торгових об’єктів

Дорого, але надійно, додає він. Матеріал – якісний, техніка – сучасна. Зношене покриття знімають, ним згодом позасипають ями деінде. Натомість стелять новий матеріал, щойно з заводу. Його тут же укладають і трамбують товщиною до 7 см. Смуги ремонтують почергово, тому рух не перекривають. Майстри запевняють: така дорога витримає 5-7 років без ремонту.

Довідково. Загалом таким чином цьогоріч планують відремонтувати більше 20 кілометрів доріг області, аби тільки гроші були. На поточний ремонт треба близько 80 мільйонів гривень. Окремо виділили гроші і на ямковий. Так, шість ділянок у Монастириську, Бережанах, Бучачі та кілька мостів відремонтують за рахунок податків власників авто.