Допоможіть дітям правильно зрозуміти те, що відбувається на Майдані – психолог (Відео)

діти1Деяким дітям в Україні через події, пов’язані із Майданом, потрібна кваліфікована допомога психологів. Побороти труднощі допомагає лише стан масової ейфорії та піднесення, спричиненого протестами.

– Дзвонить дитина і розповідає, що у них сталось на уроці малювання, – пише на своїй сторінці у «Фейсбук» одна з тернопільських мамусь. – Учителька дала завдання намалювати символіку Олімпіади-2014, яка має відбутися. Так от – встає раптом хлопчик і каже: «Я не буду малювати символіку чужої держави, та ще й тієї, що так погано ставиться до України». Встає його сусідка по парті і гукає “Ганьба!”. Через секунду це вже повторювали всі…

Читайте також. Психолог Наталія Гаєвська – про розкіш просто любити власних дітей

На запитання: чи не буде травмою для дітей весь  період Майдану, однозначно відповісти складно, вважає психолог Наталія Гаєвська. Ось що вона думає та радить батькам з цього приводу.

- Вас цікавить, чи стан загальної стривоженості впродовж двох місяців негативно вплине на психіку дітей, які є свідками усіх подій, що розгортаються в Україні? – запитує фахівець. - На мою думку, це - швидше залежить від індивідуального сприйняття дитини, від її віку (діти дошкільнята і підлітки зовсім по-різному оцінюють навколишнє), від її схильності до тривоги, а також від емоційного ставлення найближчих рідних до подій на Майдані.

Читайте також. Українці з покоління в покоління передають душевні травми – психолог

Діти схильні індукувати переживання дорослих, підкреслює фахівець. До негативних наслідків, які могли б бути спровоковані відчуттям надмірної тривоги і незахищеності, з якими дитина може зіткнутися на Майдані, можна вважати насамперед різні фобії. Вони можуть тривати доволі довго.

- Йдеться зокрема про страх великого натовпу людей, страх відкритого простору, страх до людей у формі (міліція) та інше, - додає пані Гаєвська. - Сюди також належать перманентне (постійне) відчуття власної незахищеності і переконання в безкарності тих, хто має над тобою владу.

Читайте також. У 60-ті в Україні виросло ціле покоління занедбаних дітей, – психолог

Однак поява таких відчуттів швидше є характерною для дітей старшого підліткового віку - з підвищеним рівнем тривоги, ніж у молодших вікових категорій, додає психолог.

- Якщо дитина була учасником розгону Майдану чи була свідком жорстокого поводження з іншими, то вона може страждати на посттравматичний розлад, - додає жінка. – Він характеризується постійними нав'язливими тривожними думками про те, що їй довелося пережити. І тут без кваліфікованої допомоги обійтися дуже складно.

Читайте також. Проблеми в Україні створюють “баби з яйцями”, – психолог

Проте, крім загальної тривоги характерної для цього періоду, важливо також відмітити і стан масової ейфорії та піднесення, які є на Майдані.

- Відчуття причетності до спільної справи, взаємодопомога та підбадьорення одними учасниками інших здатні пом'якшити негативні наслідки стривоженості та невизначеності останнього часу, - підсумовує психолог.

Довідково. У Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області батьків попросили уважніше ставитися до дозвілля дітей. Останнім часом в Україні відбувається ряд масово-політичних заходів. Бувають випадки, коли до їх проведення залучають неповнолітніх. Це призводить до втягнення їх у протиправну діяльність та створює загрозу їхньому життю та здоров’ю. Аби уникнути правопорушень у молодіжному середовищі, застерегти підлітків від протиправного, міліціонери проводять профілактичні бесіди у навчальних закладах, зустрічаються зі школярами, навідуються до неблагополучних сімей. Роз’яснювальну роботу обов’язково організовують з батьками, особливо тими, котрих уже притягували до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Міліціонери закликають батьків цікавитися тим, як проводять вільний час їхні діти, дбати про безпеку неповнолітніх,  не залишати їх без нагляду на тривалий час.