Допомогу учасникам бойових дій і членам їхній сімей не оподатковують, пояснили у податковій Тернопілля

skladБлагодійну допомогу не оподатковують, нагадують в  Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Отже, допомога, яка надається платнику податку його роботодавцем або благодійними організаціями для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів не оподатковується при наявності відповідних підтверджуючих документів.

Читайте також. Кожну річ або гривню, яку тернополяни передають воякам, чітко обліковують (Відео, Фото)

Така норма регламентована Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який прийняла Верховна Рада 2 вересня та який набув чинності з 26 вересня 2014 р.

Відповідно до закону, суму благодійної допомоги, виплаченої благодійниками та фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Читайте також. Допомагає Тернопіль: вояки просять передавати сухофрукти, горіхи, фрукти (Фото)

Право на отримання зазначеної неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій та масових акцій громадського протесту, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкали на території проведення антитерористичної операції або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.

До оподатковуваного доходу також не включають допомогу на будь-яку суму, що надається учасникам бойових дій та членам їх сімей, для закупівлі або безпосередньо у вигляді спеціальних засобів індивідуального характеру, технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни та інших товарів, які належать  до визначеного Кабінетом Міністрів України переліку, а також для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення тощо.

Софія Левицька