Допомогти воякам тернополяни можуть у різний спосіб: кинути гроші у скриньку чи принести продукти у штаб (Відео)

арміяДопомогти військовим тернополяни можуть не лише морально, а й матеріально. Тільки варто це робити правильно, аби не натрапити на шахраїв.

Читайте також. “Країна – у небезпеці, а щоб боронити її, кожен повинен чимось поділитися”, – нардеп (Фото)

Найнеобхідніше нині на Сході: засоби захисту, продукти, спорядження чи гроші, за які можна все перелічене купити. Що потрібно військовим і як можна допомогти знають у ГО «Автомайдан Тернопіль» і в Самообороні Майдану. Активісти переконують: усе, що приносять і передають тернополяни, потрапляє за призначенням.

«Автомайдан Тернопіль» шукає засоби захисту, необхідне обладнання, форму в різних областях України та за кордоном. Усю необхідну допомогу тернопільські автомайданівці самі возять на Схід. Вони тримають прямий зв’язок із військовими і знають, чого саме ті потребують.

Читайте також. Екс-”беркутівці” отримали з Тернополя засоби захисту, продукти та синьо-жовті прапори

– Може, якісь саперські лопати потрібні чи є якийсь підприємець, який може дати гроші, щоб їх придбати або сам закупить і провезе. Так легше працювати, тоді все потрапляє їм безпосередньо в руки. Привезли – дали одяг, дали взуття, хлопці одягнулися. І не йде це все аж через Київ, через десяті руки, коли дали 100 комплектів, а доїхало 20, – розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький.

Люди, які хочуть долучитися та допомогти військовим, можуть звертатися в штаб “Автомайдану Тернопіль», що в Український дім “Перемога”. Там розкажуть, що необхідне військовим, де можна купити дешевше і дадуть рахунок, куди можна перерахувати гроші.

Читайте також. Мільйон, зібраний тернополянами на Майдан, роздають постраждалим (Відео)

– Ми маємо зв’язки з військовими, тримаємо постійно контроль. Знаємо, що потрібно нагально. От учора подзвонили, що треба їм мішки, щоб барикади будувати. Ми знайшли і відправили. Постійно потрібні бронежилети, пристрої нічного бачення, але один такий коштує 16 тисяч євро. Його собі один підприємець не зможе дозволити. А от щодо бронежилетів, то люди можуть долучитися, бо вони коштують від 3 до 5,5 тисячі, – каже Дмитро Гайдуцький.

Автомайданівці просять людей не нести харчі, які швидко псуються, можна приносити крупи, консерви. Підприємців просять перевіряти документи у тих, хто просить допомогу на армію, бо вже були неодноразові випадки шахрайства.

Читайте також. “Правду людям дізнатися – нізвідки, телебачення – російське, – біженець зі Слов’янська (Відео)

– У нас є сайт – avtomaidan.te.ua. Якщо до вас прийшли, можете зателефонувати, перепитати. Там є штабний номер, є мій власний номер. Вони працюють цілодобово. Звертайтеся, я підкажу, якщо це – моя людина, то дійсно треба допомогти. Ми не так часто звертаємося, – говорить Дмитро Гайдуцький.

Самооборона майдану допомагає Тернопільським батальйонам: територіальної оборони та спецпризначення “Тернопіль”. Зокрема, вже закупили 50 бронежилетів, 60 комплектів форми, спальні мішки, каремати. Долучаються до допомоги також українці з-за кордону – з Італії, Канади, надсилають медикаменти, гроші.

– Допомогти можна у різний спосіб. У Тернополі, в різних закладах є скриньки, але їх не так багато. Можна звертатися просто в штаб Самооборони, що на вулиці Грушевського,1, і дзвонити на телефон «гарячої лінії», розміщений на цих скриньках або на тумбах у місті – 068-705-88-04. Координатора цієї акції звуть Роман, з ним можна поговорити про те, як можна краще допомогти, що хлопцям необхідне насамперед, – пояснює комендант Тернопільської Самооборони Майдану Іван Ковалик.