Допомагав у підривній діяльності проти України — затримали колишнього заступника начальника ГУ МВС у Криму (Фото)

На адмінмежі із Кримом затримали колишнього заступника начальника ГУ МВС в АРК Миколу Федоряна, який через КПВВ «Каланчак» хотів виїхати на тимчасово окуповану територію пів острова Крим.

Чоловік, як підозрюють, систематично надавав допомогу окупантам при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян в так званих «справах кримських мусульман (справах «Хізб ут-Тахрір»). За інформацією Центру журналістських розслідувань, Микола Федорян був заступником начальника – начальником міліції громадської безпеки ГУМВС України в АР Крим з 2005 по 2011 рік.

Як повідомили в прокуратурі АРК і міста Севастополі, затримали Федоряна в суботу, 7 листопада 2020 року, на КПВВ «Каланчак».

«У суботу, 7 листопада 2020 року, на КПВВ «Каланчак» при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію пів острова Крим затримано громадянина України, який систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян у так званих справах «Хізб ут-Тахрір».

Використовуючи своє службове становище, щонайменше з 26.03.2019 надавав допомогу окупантам, а саме «Службі захисту конституційного ладу Управління ФСБ РФ по Республіці Крим» у організації проведення незаконних обшуків у будинках кримських татар. Він систематично забезпечував окупантів транспортом при проведенні обшуків, а також для конвоювання затриманих татар до СІЗО, «управління ФСБ РФ по Республіці Крим».

Тільки 27 березня 2019 р. він надавав транспорт для проведення у Сімферополі 25 незаконних обшуків у помешканнях кримських татар, у результаті чого затримано 23 особи.

Микола Ауреловіч Федорян народився 8 березня 1960 р. в Чернівецькій області. У 1991 р. він закінчив історичний факультет Сімферопольського державного університету, а в 2003 році – Харківський національний університет внутрішніх справ. У міліції Микола Федорян служив з 1982 р. – міліціонером відділу охорони міліції в Євпаторії. З 1999 по 2005 р. працював начальником міліції Судака, а 15 грудня 2005 р. був призначений заступником начальника – начальником міліції громадської безпеки ГУМВС України в АР Крим.