Донік пояснив проблему розведення військ на Донбасі: “Оркам плювати, які в Зеленського хотілки”

Роман Донік. Фото — Фейсбук
Роман Донік. Фото — Фейсбук

Військовий волонтер і громадський активіст Роман Донік:

Зеленський знає, що в Станиці Луганській розведення не відбулося. Йому доповідають. Він знає, але бреше про те, що розведення відбулося успішно.

А ще Хомчак обіцяв бійцям та офіцерам, що розведення буде симетричним і тільки після бойовиків, а ми після них робимо наступний крок. Не дотримав обіцянки. Тому що Станиця не розведена. Тільки сам Зеленський, особисто, військовим нічого не обіцяв. А от Хомчак обіцяв. А зараз він не може відстояти свою позицію. Ніхто не розуміє, куди і що вони там у Києві зібралися відводити. Позицій немає. У поле відводити людей? У Золотому  за відведенням ми відходимо на 1 км у низину, а бойовики відходять на 50 метрів. На дорогу. І вони на 80 метрів вище за нас. А ще в Золотому приблизно 4 тисячі людей живе. А ще Золоте вчора обстріляли. Тобто, за правилами відведення, треба чекати 7 днів. 7 днів тиші повинно бути. Зрозуміло, що Зеленський гарантував їм безпеку, але що він може реально гарантувати? А якщо не буде безпеки, то що? Напише в “Спортлото”? Чи в “Лігу сміху”? А після заяви двох клоунів із “діри” орки будуть обстрілювати регулярно. Плювати на те, які в Зеленського хотілки. Важелів впливу немає на них.

Як він зможе виконати свою обіцянку?

Зверху натякають, що якщо офіцери будуть саботувати, то надішлють і призначать тих, хто погодиться виконувати будь-який наказ. І так, усі чекають письмових наказів. Щоб знати, з кого потім запитувати. І навіть коли нарешті будуть письмові, то не факт, що все виконуватимуть так, як того хочуть в Офісі Президента.

Джерело – Фейсбук

Переклад українською — ІА «7 Днів-Україна»