Донік пояснив користь від програшу Порошенка: “Унікальна можливість створити ідеологічну партію”

Роман Донік. Фото - Фейсбук
Роман Донік. Фото – Фейсбук

Військовий волонтер і громадський активіст Роман Донік:

Як не дивно звучить, але з програшу Порошенка на виборах може вийти велика користь для України і для майбутнього. Зараз можуть бути закладені принципові засади партії на ідеологічній основі. У так званих “порохоботів”, яких виявилося багато, абсолютно несподівано для опонентів масово з’явилася потреба зайти в політичне поле України. Дуже багато людей готові брати участь в партійному будівництві. Зараз розгубленість прихильників Порошенка плавно перетікає в мобілізаційну лихоманку з бажанням “щось робити, терміново, вже вчора”. Відкриваються ГОшки, знову об’єднуються люди, які встигли разосратися за 4 роки і ті, хто не особливо підтримував чинного президента. При цьому ні заява самого Порошенка про те, що в партії буде внутрішній праймеріз для потрапляння в списки, ні слова Южаніної, що БПП буде переформатована, нових політичних адептів не влаштовує. Ні праймеріз поміж себе старих партійців, ні поява десятка-другого “нових облич” для картинки “оновленої” партії – все це не те, чого чекають прихильники курсу Порошенка.

Я знаю точно, що в двох містах-мільйонниках, в Харкові і Одесі, де штаби БПП дезертирували і переметнулись, фронтові волонтери та активісти вже кучкуються і організовуються. В інших обласних центрах відбувається приблизно таке ж. Правда, там вже почали активізуватися старі кадри з БПП, які в принципі і провалили ці вибори. І, до речі, саме через ці старі партійні кадри ні волонтери, ні активісти останні 5 років навіть теоретично не розглядали можливість участі в партії. Відокремлюючи БПП від Порошенка. Бруднитися не хотіли. І, як показали вибори, правильно робили.

Зараз унікальна можливість створити ідеологічну партію практично з нуля з людей, які до цього не хотіли брати ніякої участі в політичному житті країни. Життя вносить свої корективи. Зараз всі ці люди чекають і хочуть чути Порошенка особисто, а не тих, через кого він, умовно, керував партією. Я не знаю, які плани у Порошенка. Одне бачу чітко - якщо він буде намагатися щось зробити через старих партійних функціонерів або з колишнього оточення, то всі ті, хто активізувалися після виборів, всі, готові зараз на багато що, знову плюнуть на це все. І в кращому випадку розбредуться по "дружніх" політичних силах. У гіршому - підуть в опозицію до всіх. Загалом живемо в такий час, що нудьгувати не доводиться.

Джерело - Фейсбук

Переклад українською - ІА «7 Днів-Україна»