Донік пояснив, чому воєнний стан запроваджений в Україні саме зараз

Роман Донік. Фото — Фейсбук
Роман Донік. Фото — Фейсбук

Військовий волонтер Роман Донік:

У мене в офіс підведено два провідних провайдери. Щоб не втрачати ні хвилини, якщо вирубиться інтернет. Плюс бездротовий. У мене в офісі дві лінії підключення електрики. Щоб переключитися, якщо вирубиться світло. У мене в офісі три бесперебійники, щоб мати можливість, не перериваючи роботи, переключити зі студійного комп’ютера на сервер. Це просто запобіжні заходи, на випадок якщо раптом щось йде не так. В офісі. У мирному місті.

У нас в країні, під час війни, щось пішло не так. Вперше РФ відкрито під своїми прапорами, офіційно застосувала зброю проти нас. Вперше, не криючись за «зеленими чоловічками» і «нас там немає». Саме на рівні держави проти держави.

Порошенко вніс на розгляд закон про воєнний стан, щоб мати можливість, при відкритій агресії на суші, в подальшому, не втрачаючи ні хвилини, оголосити воєнний стан. Щоб не збирати ВР і не шукати голоси. Більшість депутатів ВР показали в 14 році, як вони можуть зйо*уватися. Порошенко, як ніхто інший, це знає. Він бачив зсередини, як ці щури поводяться в екстрених ситуаціях. Всі це знають. У президента воюючої країни повинна бути можливість оперативно реагувати. Тобто зараз воєнний стан вводиться чисто формально для того, щоб показати Заходу і Сходу, що ми готові воювати.

Але насправді цей закон потрібен для миттєвого реагування на будь-яку загрозу. Щоб "ввімкнути" цей закон, потрібен воєнний стан на 30 днів. Швидше за все більшість з нас його не помітить. Але юридично це потрібно було зробити. Та ВР була проти. Просто не забудьте до виборів, хто з "патріотів" сьогодні відзначився.

Джерело - Фейсбук

Переклад українською - ІА «7 Днів-Україна».