Великдень принесе на Донбас мир?

У п’ятницю, 29 квітня, тристороння контактна група по Україні прийняла в Мінську заяву, у якій підтримала рішучість усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню на Донбасі з настанням Великодня і травневих свят.

Про це журналістам повідомив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік, передає Інтерфакс-Україна.

«Тристороння Контактна група і представники окремих районів Донецької та Луганської областей України вітали рішення всіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню з настанням Великодня і травневих свят, яке набуде чинності в суботу, 30 квітня 2016 року, о 00 годині 00 хвилин”, – йдеться в заяві.

Читайте також: Виконання Мінських угод може нашкодити українській державності — Сироїд

Учасники Контактної групи домовилися, що відповідні розпорядження про повне дотримання режиму припинення вогню будуть доведені до всіх відповідальних осіб на місцях. Також підтверджено, що будуть вжиті необхідні кроки з метою гарантування безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

«Тристороння контактна група відслідковуватиме дотримання цього рішення і зробить необхідні кроки, включно з проведенням негайних взаємних консультацій у разі його недотримання", - підкреслили автори заяви.

Читайте також: Доки Росія не виконає Мінські угоди, про скасування санкцій не йдеться — Єврокомісія

Учасники Тристоронньої контактної групи звернулися до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, щоб та вказувала в своїх звітах відповідальних за конкретні порушення режиму припинення вогню, якщо такі випадки будуть мати місце.

Сайдік, коментуючи заяву Тристоронньої контактної групи висловив надію, що «цей режим набуде постійного характеру».