Домашні тварини не можуть бути у статусі майна: зоозахисники пояснили, як змінити ситуацію

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Керівник громадської організації із захисту прав тварин UAnimals Олександр Тодорчук стверджує, що ситуація з продажем тварин на аукціонах не нова і нині зоозахисники шукають шляхи її вирішення.

“Ми активно зараз займаємося цією ситуацією. Шукаємо шляхи вирішення проблеми з юристами, депутатами міжфракційного об’єдання “Гуманна країна”. Ситуація насправді кричуща, але не нова”, — сказав він у коментарі Суспільному.

Представник організації наголосив, що йдеться не лише і не стільки про тварин, яких вилучають за борги, а також про те, що багато тварин вилучають за неналежне утримання.

"Ситуація спірна з двох сторін. Але треба сказати про причину тієї проблеми, яка виникла. Вона в тому, що в Україні, на жаль, тварин розглядають як звичайне майно. І тому в цій ситуації жодного порушення закону немає. Справа якраз у тому, що цей закон потрібно змінювати. Бо наразі тварина, перебуваючи у статусі майна, як диван чи шафа, може бути проданою, купленою, виставленою за борги абощо", — сказав Тодорчук.

За його словами, нині юристи аналізують світовий досвід у подібних сферах для того, щоб певним чином змінити статус тварин в Україні й запобігти таким ситуаціям у майбутньому.