Доля другого туру виборів у Павлограді – в руках ЦВК: ТВК вирішила другий тур проводити

вибори-закон України промісцеві вибори книжечка крупноУ Павлограді звершилось засідання територільної виборчої комісії, яка прийняла вкрай важливе рішення не лише для міста, а й для функціонуванян виборчої системи загалом.

Так, за рішенням ТВК,  другий тур вибоорів на посаду міського голови Павлограда має відбутися.

“Щойно Павлоградска ТВК прийняла рішення про проведення другого туру в Павлограді! 12 членів комісії за, 5- проти”, – написала в соцмережі прес-секретар партії “УКРОП” Євгенія Кравчук. Кандидат саме від цієї політсили Євген Терехов міг втратити шанси стати міським головою Павлограда.

Читайте також: Не вистачило 10 виборців — скандал із виборами в Павлограді досяг рівня ЦВК, МВС і Президента України (Відео)

Нагадаємо, раніше зчинився скандал через те, що переможцем виборів у цьому місті міг стати кандидат, який посів друге місце. Причина – кількість виборців.

Учора Центрвиборчком фактично "закрив очі" на це, зіславшись на кількість виборців у місті.

Тепер же рішення знову ж за ЦВК, яка має право розпустити ТВК.

"До суду Тєрєхов все одно іде. Незрозумілі подальші дії ЦВК, яка може відмінити рішення Павлоградської ТВК або розпустити місцеву комісію", додала  прес-секретар партії "УКРОП".

Пояснимо і нагадаємо також, що 27 жовтня ЦВК своєю постановою затвердила роз'яснення, відповідно до яких, другий тур не буде проводитися в тих містах, в яких кількість виборців менше 90 тисяч осіб. Відповідно до законодавства, якщо в місті менше 90 тисяч виборців, то виборча комісія не пізніше, ніж на 5-й день голосування повинна прийняти рішення про визнання обраним того кандидата, за якого подано більше голосів. При цьому заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що в газеті "Голос України" станом на 1 серпня була офіційно оприлюднена інформація про кількість виборців у Павлограді – 90 295 осіб.

Таким чином, Павлоград належить до тієї категорії міст, де міських голів слід обирати за мажоритарною виборчою системою.