Доходи зросли, видатки впали: Кабмін погодив проєкт держбюджету-2021 до другого читання у ВР

Кабмін на засіданні 26 листопада погодив проєкт держбюджету-2021 до другого читання у Верховній раді.

Доходи бюджету наступного року передбачаються на рівні 1,092 трильйона (+21 млрд грн у порівнянні з проєктом, поданим до першого читання), повідомляє “Економічна правда“.

Видатки становлять 1,328 трильйона (-12,8 млрд грн).

“Тобто на 2021 рік маємо збалансований такий показник, який допоможе не збільшувати податки для бізнесу і водночас покращити фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надати підтримку підприємцям, які постраждали від пандемії”, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також: Стало відомо, де візьмуть гроші на карантинні компенсації бізнесу в час бюджетної кризи в Україні (Відео)

Міністр фінансів Сергій Марченко також повідомив, що дефіцит сектору загального державного управління зменшили з 5,8% до 5,24%. Планується подальше зниження дефіциту бюджету.

Читайте також: В Уряді України заявили про успішно проведені переговори з МВФ

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що до другого читання дефіцит бюджету та прогноз по росту ВВП зменшать, а підняття мінімальної зарплати до 6,5 тис грн за місяць перенесуть з середини 2021 року на грудень.

Міністерство фінансів також успішно завершило переговори з МВФ стосовно основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для отримання чергового траншу.