Дофінансувати залізничну лікарню у Тернополі планують завдяки перевиконанню обласного бюджету

осн2Із проханням вирішити проблему фінансування Тернопільської залізничної лікарні звернулися працівники медичного закладу до Тернопільської обладміністрації.

За словами працівників лікарні, грошей, що їх виділяють з місцевого бюджету, не вистачає навіть на виплату зарплат і погашення заборгованості за енергоносії.

Читайте також. Як у Тернополі медики залізничної лікарні проти забудови протестували (Відео)

Нагадаємо, з 1 січня фінансування закладів охорони здоров’я Міністерства інфраструктури, що обслуговують працівників залізничного транспорту, передбачили із місцевих бюджетів. Відтак міська рада Тернополя погодилася взяти медустанову на баланс, але за умов співфінансування – частина грошей має надійти з обласної казни.

– Цільові субвенції для галузі охорони здоров’я виділяють залежно від кількості населення в області, – повідомив виконувач обов’язків заступника голови ОДА Іван Бабійчук. – Частина жителів Тернопільщини – пенсіонери-залізничники, працівники залізниці та їхні сім’ї, яких обслуговує залізнична лікарня. Тому частина коштів, виділених на райони із субвенції, передбачена також і на фінансування медичного закладу “Укрзалізниці”.

Читайте також. Тернопіль: облрада залізничну лікарню місту «подарувала», але грошей на неї не дала

Отже, ці гроші, за його словами, потрібно передати на баланс міської ради, що віднедавна фінансує залізничну лікарню.

– Вивчивши детальніше ситуацію, ми надішлемо звернення до районних рад з проханням передати необхідні кошти міській раді, – підкреслив чиновник. – Також ми розглядаємо можливість виділення додаткових коштів на цей медичний заклад із перерозподілу обласного бюджету, оскільки у лютому та березні перевиконання обласного бюджету становило близько 150%.

Софія Левицька