Міський голова Тернополя розкритикував Кабінет міністрів через недофінансування зарплат бюджетників

Надал офіційний в крісля мераНа виплату педагогам і медикам Тернополя до кінця 2015 року не вистачає 11 мільйонів гривень.

Ці гроші на делеговані місцевій владі повноваження має виділяти держава. Однак попри численні звернення грошей нема. За словами  Сергія Надала, мерія неодноразово зверталась до уряду, Міністерства охорони здоров’я і Міністерства науки та освіти з проханням виділити необхідні кошти.

Як стверджує міський голова Тернополя, гроші на зарплатню бюджетникам Кабмін виділив усім містам, крім міст обласного значення.

Як вважає Сергій Надал, це результат децентралізації – віддавши гроші на місця, Київ тепер думає, як їх забрати назад.

– Таким чином, на думку уряду, лікарі та вчителі у містах обласного значення повинні працювати без заробітної плати. В уряді побачили, що дає свої результати проведення децентралізації і що на місцях достатньо ефективно мають можливість використовувати і заробляти кошти. Це, напевно, не подобається уряду і вони тепер думають, як ці кошти забрати з міста. Єдине до чого вони додумались, це не давати зарплату бюджетникам і таким чином у нас не буде іншого виходу, як віддати 11 мільйонів з міського бюджету, щоб профінансувати заробітну плату. Хоча за ці кошти ми могли б поставити нові вікна і двері у всі дитячі садочки і школи міста, – зазначив Сергій Надал.

Нагадаємо, що у серпні цього року міська рада вже була змушена виділити на зарплату бюджетникам 32 мільйони гривень. У мерії кажуть, що це більше, ніж місто витратило на ремонт дворів Тернополя за весь рік.