Добровольчий курінь УНСО перед дорогою на схід отримав допомогу з Тернополя (Фото)

оснМашина, навантажена зібраною тернополянами допомогою, відвідала добровольчий курінь УНСО 2 вересня.

Нині цей підрозділ завершує вишкіл на одному з полігонів Збройних Сил України.

Читайте також. “Жовток” уже добрався на передову (Фото)

Нагадаємо, курінь створили на базі окремого розвідувального батальйону, який має славні традиції часів Другої світової війни. Власна назва цього розвідбату – Прутсько-Померанський. Нового дихання йому надає саме добровольчий контингент УНСО.

Про ці гостини і побачене ІА «7 Днів-Україна» розповів тернополянин Ігор Крочак – військовий історик (член УНСО з 90-х XX ст.).

Читайте також. “Уся надія лише на нас – українців”, – архієпископ Нестор

– Окрім УНСОвців у батальйон прийшли і ветерани «афганської» війни, і представники інших патріотичних громадських організацій, політичних партій, пластуни, уродженці усіх областей України, – каже пан Крочак. – Віковий спектр добровольців – досить широкий: від 18 до 57 років. Та головне, що вирізняє цей бат, на мій погляд, – добровольча мотивація іти на війну.

Читачі, старші за віком, на думку тернополянина, пам’ятають славну історію УНА-УНСО, а у курені (батальйоні) багато членів організації пройшли Придністровський конфлікт, Кавказькі війни (Грузія, Абхазія, Ічкерія), дехто встиг побувати і у конфліктах на Балканах. Усе це - у 1990-ті XX століття.

- Сотника (у системі УНСОвських військових звань – капітан – прим.) Олега - «Ольжича», я знаю з 90-х як системного послідовника українського чину і впевнений, що саме його організаційний УНСОвський підхід, який можна сформулювати так: «спочатку сильний вишкіл - до сьомого поту в польовій академії солдата, а потім бій…» є нині єдино правильним, - додає історик.

Характер дій і комплектація частин противника кардинально змінилися. Іловайськ це підтвердив. Перед нами - регулярна армія РФ. Тож тільки ґрунтовна тактична підготовка, добровільна мотивація, насиченість наших військ (а не складів МО України) спорядженням, оснащенням і технікою для завдання ворогу максимальних втрат у сучасній високомобільній фронтовій війні, ешелонна підготовка маршових поповнень для усіх видів українських частин (добровольчі батальйони, Національна гвардія, ЗСУ України), на думку фахівці, зможуть перевести бойові дії у сприятливу площину у оперативно-тактичному і стратегічному плані.

- Якщо українське громадянське суспільство зрозуміє ці тези і допоможе керівництву України методами нагадування, контролю та спонукання провести ці зміни у підготовці військ, успіх на фронті гарантовано, - наполягає він.

Бойове злагодження куреня УНСО вже закінчується. Скоро він вирушить туди, де в ньому є найбільша потреба.

Софія Левицька

Фото – Ігоря Крочака і прес-центру куреня УНСО